У Мінцифри розповіли, як замінити водійське посвідчення у смартфоні

Замінюйте водійське посвідчення у смартфоні не виходячи з дому: скористайтеся послугою в Дії. Ви можете за кілька кліків подати заяву про заміну посвідчення водія в застосунку Дія. А потім забрати готове водійське в сервісному центрі МВС. Або ж взагалі відмовитися від пластикового документа й отримати електронне посвідчення водія, інформує Мінцифри.

Послугою можуть скористатися водії, які:

втратили або пошкодили водійське;змінили прізвище;бажають обміняти пластик на цифрове водійське;отримали тимчасове посвідчення водія-новачка, що діє 2 роки, і хочуть замінити його на постійне.Щоб подати заяву про обмін або відновлення посвідчення водія в Дії:

перейдіть до меню Послуги та натисніть Заміна посвідчення водія або натисніть на значок контекстного меню на цифровому водійському й виберіть Замінити посвідчення;виберіть причину заміни документа;підтвердьте або вкажіть місце реєстрації проживання;виберіть тип посвідчення — цифрове чи цифрове+пластик;виберіть сервісний центр, де вам буде зручно забрати пластиковий документ;підтвердьте або вкажіть ваші контактні дані;підпишіть заяву.Після цього протягом 10 хвилин маєте оплатити послугу, інакше заява анулюється. І все — очікуйте запрошення до вибраного сервісного центру, щоб забрати нове пластикове посвідчення. Або ж просто зачекайте, коли Дія надішле push-сповіщення про готовність електронного посвідчення водія. 

Нагадаємо: Україна стала першою країною у світі, де можна не отримувати пластикове водійське посвідчення, а використовувати лише документ у Дії. Це означає, що ви можете оформити документ у форматі діджитал first, тобто е-посвідчення, а пластикову картку — за бажанням. 

Сервіс реалізовано Міністерством цифрової трансформації спільно з Міністерством внутрішніх справ, Головним сервісним центром МВС та за підтримки ДП «Інфотех». 

Источник: expert.in.ua