У Франції представили швидкісні поїзди майбутнього

У Франції представили швидкісні поїзди майбутнього

Залізнична компанія SNCF та виробник поїздів Alstom представили TGV M — високошвидкісний двоповерховий поїзд нового покоління, — повідомляє CNN. Швидкість TGV M не вища, ніж у поїздів попереднього покоління — 350 кілометрів на годину. «У 2022 році ми не хочемо рухатися швидше», — сказав прес-секретар Alstom Філіп Молітор, пояснивши, що головною метою є більша місткість і менше споживання енергії. Більш просторі вагони можуть вмістити до 740 пасажирів, порівняно з нинішнім максимумом 634 місця.

Внутрішня конфігурація состава легко змінюється — вагон другого класу переобладнаюється в перший, можна облаштувати місце для негабаритного багажу або велосипедів, створюються спеціальні соціальні зони для пасажирів.

Нова конструкція покращить енергоефективність TGV та знизить викиди вуглекислого газу, оскільки 97% компонентів поїзда тепер підлягають вторинній переробці.

Підйомна платформа дозволить інвалідам-візочникам самостійно сідати в поїзд, для допомоги мандрівникам із порушеннями зору передбачена бортова звукова система.

Освітлення TGV буде адаптовано до рівня природного освітлення зовні. За словами Alstom, машиністи брали активну участь у процесі проектування, особливо інтер'єру кабіни. «За допомогою окулярів віртуальної реальності сотням водіїв було надано віртуальну екскурсію кабіною з можливістю вибору із трьох просторових дизайнів», — йдеться у повідомленні компанії.

Перший етап випробувань поїзда розпочнеться у Чехії наприкінці 2022 року.

Источник: lenta.ua