У 2025 році з’являться SD-карти на 4 ТБ

Дмитро Сизов
У 2025 році з’являться SD-карти на 4 ТБ

Не так давно ми були вражені карткою microSD на 400 ГБ , але тепер Western Digital демонструє повнорозмірну карту SD із у 10 разів більшою ємністю. Нова SD-карта SanDisk Extreme Pro 4 ТБ розроблена для камер і ноутбуків, і ми вперше бачимо такий обсяг пам’яті на SD-карті.

Хоча Western Digital попередньо демонструє свою чотиритерабайтну SD-карту на виставці NAB Show цього тижня, насправді вона буде доступна лише у 2025 році. AnandTech зазначає , що карта використовує інтерфейс Ultra High Speed-I (UHS-I), який підтримує до 104 МБ/с передачі даних у режимі UHS104 (SDR104). Він також має мінімальну швидкість послідовного запису 30 МБ/с, достатню для запису відео 8K.

Асоціація SD вперше оголосила про специфікації своїх карт Secure Digital Ultra Capacity (SDUC) у 2018 році , пообіцявши, що незабаром SD-карти міститимуть до 128 терабайт пам’яті. Знадобилося чимало часу, щоб досягти точки 4 ТБ, і Western Digital не розкриває, який тип NAND буде всередині майбутньої карти, тому навіть більшої ємності, ймовірно, далеко.

І все ж, якщо ви прагнете записувати з роздільною здатністю понад 4K із чотирма терабайтами простору, тоді Western Digital має підготувати щось наступного року. Велике питання полягає в тому, скільки коштуватиме SD-карта UHS-1 на 4 ТБ. Враховуючи, що версії тієї самої картки на 1 ТБ роздрібно продаються приблизно за 140 доларів США, ви, ймовірно, шукаєте 600 доларів або більше за версію 4 ТБ.