Творець ChatGPT випустить суперкомп’ютер із ШІ

Творець ChatGPT випустить суперкомп’ютер із ШІ

Компанії OpenAI та Microsoft випустять суперкомп’ютер із підтримкою штучного інтелекту (ШІ). Про це повідомляє видання The Information.

За словами неназваного джерела, обидві корпорації запланували створення центру обробки даних із суперкомп’ютером. Екосистема буде побудована на основі штучного інтелекту (ШІ). У звіті інсайдерів стверджується, що бюджет проєкту може становити 100 мільярдів доларів.

Суперкомп’ютер існує під назвою «Зоряна брама» (Stargate). Судячи з усього, за основну технічну частину відповідає розробник чат-бота ChatGPT, Microsoft же фінансує проєкт. Наразі компанії перебувають на третьому етапі створення системи обробки даних. Проєкт мають намір завершити до 2028 року.

За словами журналістів, назва «Зоряна брама» відсилає до однойменної кінофраншизи, де існує портал для подорожі із Землі на інші планети. Microsoft і OpenAI продовжують підтримувати партнерство: так, Microsoft використовує моделі OpenAI для розробки власного віртуального ШІ-помічника Copilot.

Наприкінці березня Microsoft почала називати мінімальні системні вимоги для роботи ПК зі штучним інтелектом (ШІ). Так, комп’ютер з ШІ повинен буде мати нейропроцесор і окрему кнопку для запуску сервісу Copilot.

Источник: sat.net.ua