TSMC обійшла Samsung і стала найдорожчою компанією в Азії

TSMC обійшла Samsung і стала найдорожчою компанією в Азії

Найбільший в світі контрактний виробник чіпів TSMC став найдорожчою азіатською компанією, вперше випередивши Samsung. Про це свідчать дані, оприлюднені порталом TechPowerUP.

Ринкова капіталізація TSMC склала $262,75 млрд. У Samsung показник дещо менший. Обидві компанії займаються контрактним випуском напівпровідникової продукції, але у TSMC є кілька переваг.

По-перше, тайванська компанія пропонує клієнтам виготовлення мікросхем з використанням різних технологічних норм – від 7 до 180-нм. Очікується, що в першій половині 2020 року TSMC буде готова до серійного виготовлення 5-нм мікросхем.

Замовники можуть вибрати старе і менш дороге обладнання або щось новіше для високої продуктивності і меншого енергоспоживання.

Крім того, вважається, що клієнтська база TSMC більш лояльна, ніж у Samsung, завдяки гнучкості в постачанні. З TSMC співпрацюють такі гіганти, як Apple, HiSilicon, NVIDIA і AMD.

TSMC збирається в 2019 році довести свої капітальні вкладення до рекордного рівня в $14-15 млрд. Це майже на 40% більше за початкову оцінку, згідно з якою капзатрати TSMC повинні були скласти $10-11 млрд.

Источник: mind.ua