Що робити, якщо “двірники” примерзли до лобового скла

Щоб щітки склоочисника не примерзали до лобового скла взимку, рекомендується при паркуванні вмикати так званий сервісний режим двірників. Якщо його немає, то можна підкладати під щітки сірникові коробки або надягати на них старі шкарпетки. Про ці та інші способи боротьби з примерзанням щіток до лобового скла — у нашому матеріалі.

Чому примерзають двірники

Взимку щітки склоочисника часто примерзают до лобового скла. Справа в тому, що в зимовий час температурний режим у зоні знаходження щіток провокує утворення льоду (з одного боку двірників – холод, а з боку прогрітого лобового скла – тепло). Під час руху автомобіля (коли салон машини прогрітий) тепла з боку лобового скла вистачає, щоб вода не перетворювалася на лід. Але після того, як двигун вимикається, салон швидко остигає, а на двірниках і лобовому склі з’являється лід.

Що робити, якщо примерзли двірники

Якщо двірники примерзли до лобового скла, слід:

 • за наявності електрообігріву лобового скла або зони спокою щіток включити цей режим. У цьому випадку щітки досить швидко відтануть;
 • за відсутності обігріву потрібно включити двигун і спрямувати обдув повітря на лобове скло. Спочатку буде дмухати холодне повітря, проте в міру прогріву двигуна його температура почне поступово підвищуватися, і двірники відтануть.

Чого не треба робити

Щоб не пошкодити щітки склоочисника або лобове скло автомобіля, не рекомендується:

 1. Намагатися відірвати двірники від скла. Ризик пошкодити гумову частину щітки великий.
 2. Поливати двірники гарячою водою. У морози від різкого перепаду температур лобове скло може тріснути.
 3. Дочекавшись, коли двигун прогріється, включати грубку на повну потужність і спрямовувати струмінь гарячого повітря на замерзле лобове скло. Ризик отримати тріщину на лобовому склі у цьому випадку високий.
 4. Щодня всю ніч піднімати повідки двірників, щоб їх леза не торкалися стекол. У цьому випадку можна швидко розтягнути пружини, що притискають щітки до скла. Якщо пружини розтягнуться, то вони не правильно притискатимуть двірники, і на склі почнуть з’являтися розлучення і неочищені зони.

Що буде, якщо включити примерзлі двірники

Категорично протипоказано включення примерзлих двірників. В цьому випадку можна зрізати зуби пластикових шестерень приводу щіток склоочисника.

Що робити, щоб двірники не примерзали

Є кілька способів не допустити примерзання щіток склоочисника до лобового скла або звести цей ризик до мінімуму.

Щітки вгору

Багато автомобілів мають функцію сервісного режиму щіток склоочисника – у цьому випадку двірники піднімаються вертикально вгору, що зручно під час їх заміни. Однак цей режим відмінно підійде і в зимовий час: вертикальний режим «парковки» щіток зведе до мінімуму ризик їх примерзання, оскільки основна маса крапельок води скочуватиметься вниз і не встигне замерзнути на щітках.

Наведемо приклад того, як включається сервісний режим моделі Lada Vesta (з алгоритмом дій в інших моделей можна ознайомитися в інструкції з експлуатації). Щоб увімкнути сервісний режим двірників, потрібно:

 • вимкнути запалення;
 • підрульовий важіль включення двірників перевести у крайнє нижнє становище і потягнути він. Після цього щітки займуть вертикальне положення;
 • Для повернення щіток у стан спокою після ввімкнення двигуна переведіть підрульовий важіль у нейтральне положення.

Народні методи боротьби з примерзанням двірників

Щоб щітки склоочисника не примерзали, потрібно зробити так, щоб був безпосередній контакт між гумками щітки і лобовим склом. Вибір «ізолятора» залежить від особистих уподобань та ситуації. Наприклад, це можуть бути:

 • сірникові коробки або інші невеликі брусочки підкладені під щітки;
 • канцелярські затискачі, закріплені на повідках;
 • варіанти з матер’яними чохлами краще (підійдуть старі шкарпетки, колготки та інше). А от поліетиленові пакети краще не використовувати – вони самі можуть примерзнути до скла;
 • можна зробити чохол для двірників із спіненого поліетилену для труб. Розрізана вздовж труба перетворюється на чудовий «пенал» для щіток.

Висновки:

 1. Увімкніть сервісний (зимовий) режим двірників.
 2. Ніколи не відривайте примерзлі двірники силою і не лийте на них гарячу воду.
 3. Використовуйте чохли, канцелярські затискачі або сірникові коробки для запобігання контакту щіток з лобовим склом.

Источник: uamotors.com.ua