Ще один китайський мільярдер зіпсував стосунки з владою Китаю через стародавній вірш

Ще один китайський мільярдер зіпсував стосунки з владою Китаю через стародавній вірш

Китайська влада застерегла від зайвої публічності засновника одного з найбільших в країні сервісів доставки їжі Meituan. За словами джерел Bloomberg, в ході закритої зустрічі в уряді мільярдера Ван Сіна попросили утриматися від публічних висловлювань «хоча б на якийсь час», пише Forbes.

Як пише агентство, нещодавно Ван Сін опублікував у соцмережах древньокитайський вірш. За даними BBC, йдеться про вірш «Яма для спалення книг», що містить критику китайського імператора Цинь Шихуанді, відомого масштабними гоніннями на конфуціанських вчених і спаленням книг, що суперечили його ідеології.

Публікацію Ван Сіна багато хто сприйняв як критику влади і зв'язав з антимонопольним розслідуванням щодо Meituan, яке в квітні почало Державне управління ринкового регулювання (SAMR) Китаю. Як зазначає Bloomberg, деякі навіть проводили паралелі між постом Сіна і виступом Джека Ма, який звинуватив уряд і держбанки в тому, що вони мають «менталітет ломбарду» та протидіють інноваціям.

Після цього випадку китайська влада в останній момент скасувала IPO фінансової компанії Джека Ма Ant Group і почала антимонопольне розслідування проти Alibaba. Сам Джек Ма зник з поля зору публіки на два місяці.

Пізніше Ван Сін видалив свій пост і пояснив, що вірш було відсиланням не до уряду Китаю, а до конкурентів його компанії. Це, втім, не зменшило скандал і викликаний ним розпродаж акцій Meituan. На ранок після публікації цінні папери компанії подешевшали майже на 15%, писало BBC.

За словами джерел Bloomberg, влада Китаю вирішила обмежитися розмовою з мільярдером і запевнила його, що він може не побоюватися подальших покарань. Таким чином вони хотіли показати, що не кожен незначний проступок може призвести до тяжких наслідків, зазначив один зі співрозмовників агентства.

Сам Ван Сін після зустрічі в уряді дійсно обмежив свою публічність. Наприклад, в його соцмережах вже більше місяця не з'являється нових постів, хоча раніше вони виходили по кілька разів на тиждень, зазначає Bloomberg.

Ван Сін займає 75-те місце в списку Forbes Real-Time, що відстежує статки найбагатших людей світу в реальному часі. Капітал мільярдера за даними на 18 червня оцінюється в $23,4 млрд – це 15-е місце серед найбагатших китайських бізнесменів.

Источник: mind.ua