Суду бути. Apple не змогла позбутися колективного позову розробників через комісії в App Store

Суду бути. Apple не змогла позбутися колективного позову розробників через комісії в App Store

Apple не змогла домогтися відхилення позову, у якому її звинувачують в тому, що вона стягувала з понад 1500 британських розробників несправедливі комісії за покупки у застосунках.

Минулого року до Лондонського апеляційного трибуналу з питань конкуренції (CAT) було подано позов на суму майже 1 мільярд доларів, пов’язаний з комісіями, що Apple стягує з розробників застосунків для iOS. Справу очолює професор конкурентного права та економіст Шон Енніс.

Адвокати Apple стверджували в суді, що розробники не можуть мати претензії до компанії у Великій Британії, якщо з них не стягнуто плату за покупки, зроблені через британський App Store. Компанія прагнула домогтися відхилення позову.

Утім британський суддя Ендрю Ленон у постанові, виданій цього тижня, заявив, що у юристів Енніса є реалістична перспектива довести, що йдеться про поведінку, реалізовану у межах Великій Британії, пише Reuters.

За останні місяці, як писав NV Техно, Apple зіткнулася зі посиленням тиску з боку регуляторів у США та Європі через комісію, яку вона стягує зі сторонніх розробників. У Європейському Союзі нові закони змусили Apple дозволити користувачам завантажувати програми з конкурентних джерел, включаючи вебсайти та альтернативні магазини програм. У США компанія внесла зміни в App Store після тривалої судової тяганини з Epic Games.

Источник: techno.nv.ua