Стартап літаючого таксі від засновника Google згортає свою діяльність

Дмитро Сизов

Наразі таємний стартап авіатаксі Kittyhawk, яким керує ветеран Google Себастьян Трун, оголосив у Twitter , що збирається «згортати роботу». Це була одна з небагатьох компаній, які працювали над тим, щоб створити реальність, схожу на «Джетсони», у світі, де електромобілі, літаки та гелікоптери стають звичним явищем і пропонують безпечні способи пересування у світі забитих і забруднених вулиць.

brin.png (274 KB)

Після запуску понад десять років тому компанія літаючих автомобілів, яку підтримував співзасновник Google Ларрі Пейдж, викликала фанфари, типові для місячних ідей, які відстоювали титани Кремнієвої долини, і в основному розглядалася як одна з найбільш імовірних для прориву.
«Кремнієва долина постійно висуває ці ідеї щодо того, як ми вирішуємо проблеми транспорту та міського життя за допомогою нових технологій», — сказав Періс Маркс, технологічний критик і ведучий подкасту Tech Won't Save Us. «Це був повний провал».

Kittyhawk, як і багато його конкурентів, дав сміливі обіцянки на своєму веб-сайті щодо створення парку повітряних таксі, які є «надтихими та енергозберігаючими», які зможуть пролетіти сотні миль на одному заряді, будучи майже безшумним протягом 30 років. секунди зльоту. «Якщо хтось може це зробити, — йдеться на сайті компанії, — ми можемо».

За словами експертів, крах стартапу підкреслює проблеми в освоєнні літаючого транспорту. Технологія акумуляторів має просунутися далеко за межі поточного стану. Отримати схвалення регуляторних органів для літаючих автомобілів буде важко. А інфраструктура для підтримки світу літаючих автомобілів і транспортних засобів є надзвичайно складним завданням.

Інвестори влили мільярди в стартапи, які прагнуть змінити спосіб життя людей. У 2021 році стартапи авіамобільності зібрали рекордні 6,9 мільярда доларів інвестицій, значна частина яких пішла на електромобілі, які злітають і приземляються, відомі як eVTOL. У першій половині 2022 року темпи фінансування сповільнилися, відзначають аналітики McKinsey.

«Навіть Ілон Маск сказав : у PowerPoint все працює», — сказав Пітер Рез, почесний професор фізики з Університету штату Арізона, але «все ніколи не працюватиме так, як це рекламується».
За повідомленнями ЗМІ, незважаючи на гроші, літаючі автомобілі зазнали низки серйозних невдач. Розслідування Forbes щодо Kittyhawk у 2019 році стверджувало, що компанія страждає від проблем з акумулятором і безпекою.
Рез сказав, що проблеми з літій-іонними акумуляторами будуть постійним викликом для галузі. Вони виробляють енергію з у 50 разів меншою ефективністю, ніж їхні бензинові аналоги, вимагаючи більше часу, щоб бути на борту, що збільшує вартість і вагу літаючого автомобіля та літака.
8jh6.png (420 KB)

За його словами, компанії сподіваються, що технологія акумуляторів швидко розвиватиметься, хоча поки неясно, коли це станеться.

Відомо, що літій-іонні батареї загоряються , і вчені розуміють, що просування легкозаймистої частини батареї, яка називається електролітом, є необхідною, але це важко з наукової точки зору.

Авіаційні агентства, додав Рез, вимагають, щоб комерційні літаки мали достатній запас потужності, щоб пролетіти щонайменше 30-45 хвилин повз пункт призначення, що є ще однією проблемою.

Маркс зауважив, що місячні знімки Кремнієвої долини навряд чи вдасться поодинці. Щоб досягти широкого впровадження літаючих таксі та літаків, знадобиться більше аеропортів, федеральна координація та масштабне планування інфраструктури.

«Зрештою, це політичні проблеми, які вимагають політичних рішень», — сказав Маркс. «Одні лише технології не можуть вирішити це».