США стверджують, що Google обманював і намагався приховати свої спроби домінувати в пошуку

Дмитро Сизов
США стверджують, що Google обманював і намагався приховати свої спроби домінувати в пошуку

Сполучені Штати стверджували у вівторок, що Google (GOOGL.O) не дотримувався правил у своїх зусиллях зберегти своє домінування в онлайн-пошуку , заплативши 10 мільярдів доларів, щоб гарантувати, що менші конкуренти ніколи не матимуть тяги.

«Ця справа стосується майбутнього Інтернету», — сказав Кеннет Дінцер, стверджуючи для Міністерства юстиції, що Google почав незаконно підтримувати свою монополію в 2010 році .

Міністерство юстиції США звинувачує Google у виплаті мільярдів доларів щорічно таким виробникам пристроїв, як Apple Inc (AAPL.O) , компаніям бездротового зв’язку, таким як AT&T (TN) і виробникам браузерів, таким як Mozilla, щоб забезпечити пошуковій системі Google частку ринку приблизно в 90%.

Він показав чат, де генеральний директор Google Сундар Пічаї попросив вимкнути історію певного чату.

Захист Google простий: він стверджує, що його надзвичайно висока частка ринку не тому, що він порушив закон, а тому, що це швидка та ефективна пошукова система. Це також безплатно.

Споживачі, стверджують юристи Google, можуть видалити додаток Google зі своїх пристроїв або просто ввести Microsoft Bing, Yahoo або DuckDuckGo у браузері, щоб скористатися альтернативною пошуковою системою. Вони стверджуватимуть, що споживачі дотримуються Google, тому що вони покладаються на нього, щоб відповісти на запитання, і не розчаровуються.

Вступні аргументи на судовому процесі відбулися перед переповненим федеральним судом у Вашингтоні, округ Колумбія. Очікується, що випробування триватиме до 10 тижнів у два етапи. У першому суддя Аміт Мехта вирішить, чи Google порушив антимонопольне законодавство, керуючи пошуком і пошуковою рекламою.

Якщо виявиться, що Google порушив закон, суддя Мехта вирішить, як найкраще це вирішити. Він може вирішити просто наказати Google припинити дії, які він визнав незаконними, або він може наказати Google продати активи.

Уряд у своїй скарзі просив "структурне полегшення за потреби", але не визначив це.

Судова боротьба має величезні наслідки для Big Tech, яку звинувачують у купівлі або задушенні дрібних конкурентів, але вона захистилася від багатьох звинувачень у порушенні антимонопольного законодавства, оскільки послуги, які компанії надають користувачам, безплатні, як у випадку з Google, або недорогий, як у випадку з Amazon.com (AMZN.O) .

Попередні великі антимонопольні процеси включають Microsoft, поданий у 1998 році, і AT&T, поданий у 1974 році. Розпад AT&T у 1982 році вважається прокладанням шляху для сучасної індустрії мобільних телефонів, тоді як боротьба з Microsoft відкриває простір для Google та інших. в інтернеті.