США розпочали розслідування смерті робітника на складі Amazon

Дмитро Сизов

5400.webp (29 KB)

Кейс Грюсбек був убитий 9 травня під час роботи під час своєї зміни на складі FWA4. Грюсбек намагався виправити варення на підвісному конвеєрі, коли його вдарили головою. Звіт коронера округу Аллен постановив, що смерть настала внаслідок удару тупим предметом. Робітники кажуть, що інцидент стався, коли Грюсбек керував ліфтом для однієї людини. Представник Amazon сказав, що робітник вдарився головою об підвісну транспортну систему, керуючи підйомником для однієї людини. Працівник був одягнений у належні засоби індивідуального захисту, зокрема каску та захист від падіння.

Після інциденту Amazon відправив працівників додому з оплатою праці та скасував майбутні зміни, перш ніж знову відкрити склад 12 травня.

У відповідь на інцидент Управління з охорони праці (Osha) розпочало розслідування . У 2022 році Оша провела понад 1100 розслідувань смертельних випадків або катастроф на робочих місцях. Зараз Оша та Міністерство юстиції ведуть розслідування на численних складах Amazon щодо питань безпеки працівників.

Співробітник Amazon стверджував, що керівництво попереджало працівників про те, щоб вони розмовляли зі ЗМІ про інцидент. «Вони кажуть, що той, хто говорить, втратить роботу», — сказали вони. Amazon наполягав на тому, що працівникам дозволено говорити зі ЗМІ без помсти.

Робітник також критикував умови безпеки на місці напередодні інциденту.

«Одиночний підйомник не повинен був знаходитися під таким низьким конвеєром», — сказав робітник, пояснюючи, що одноосібні підйомники використовуються працівниками для очищення пакетів на конвеєрних стрічках на складі, коли вони застрягли.

«Співробітники рівня 1 не повинні керувати ліфтами для однієї людини. Вони не зробили цього, коли ми запустили будівлю, лише RME було дозволено експлуатувати їх», – додали вони, маючи на увазі інженерів з обслуговування надійності, які обслуговують обладнання, що використовується на складі. «Ми всі маємо багато питань. Кілька людей досі травмовані. Ніхто не хоче втрачати роботу, але всі ми розуміємо, що працюємо на монстра».

Прес-секретар Amazon, Морін Фогель, сказала у відповідь на критику: «Співробітники, які повністю навчені, як ця особа, змогли керувати ліфтами для однієї людини».