Співробітники Meta критикують Марка Цукерберга

Дмитро Сизов

Головний виконавчий директор Meta Марк Цукерберг захистив своє лідерство в гіганті соціальних медіа під час загальної наради в четвер вранці через два дні після оголошення компанії про скорочення 10 000 працівників у рамках багатомісячної реструктуризації та скорочення.

011276й.png (452 KB)

Цукербергу поставили питання про те, як очікується, що співробітники будуть довіряти керівництву компанії після двох раундів звільнень . Він сказав, що очікує, що його оцінять на основі результатів діяльності компанії та прозорості її місії, але лідерам слід дозволити змінити своє мислення, згідно з аудіо-трансляцією ратуші, отриманою The Washington Post.

«Я припускаю, що те, як люди оцінять, чи довіряєте ви мені і хочете працювати в цій компанії, залежатиме від того, чи вдасться нам досягти успіху в досягненні загальних заявлених цілей», — сказав Цукерберг у мерії. «Я думаю, що багато в чому це стосується результатів, які ми можемо досягти».

Під час годинної зустрічі Цукерберг також розповів про те, чому компанія оголосила про загальноорганізаційний план реструктуризації та звільнення через чотири місяці після того, як генеральний директор сказав співробітникам на загальнокомпанійній зустрічі, що він не передбачав, що йому доведеться робити такі скорочення в «передбачуваному майбутньому». майбутнє».

Генеральний директор сказав, що зрештою змінилося те, що він вважає, що загальний економічний тиск, з яким зіткнеться компанія, ще деякий час буде присутній, і він побачив, що листопадове скорочення, здається, підвищило ефективність компанії.

Раніше цього року Цукерберг оголосив, що 2023 рік стане «роком ефективності» після місяців падіння доходів. Гігант соціальних медіа, який заробляє більшу частину своїх грошей на цифровій рекламі, стикається з посиленням конкуренції за рекламні долари та користувачів з боку нових гравців на ринку соціальних мереж, таких як мережа коротких відео TikTok. Компанія також визнала, що переоцінила, наскільки зросте ринок електронної комерції після скасування обмежень епохи пандемії.

Під час ратуші в четвер Цукерберга також запитали про майбутні перспективи віддаленої роботи.

У вівторок компанія відзначила, що попередній аналіз показав, що інженери, які або приєдналися до компанії як особистий співробітник, а потім переведені на віддалену посаду, або залишилися в офісі, в середньому показали кращі результати, ніж люди, які приєдналися до компанії віддалено.

Цукерберг не виключив створення нових правил, які зобов’язуватимуть людей повертатися в офіс протягом певного часу, але сказав, що це буде «постійна розмова».

Він додав, що компанія прийняла рішення поки призупинити більшість віддаленого найму .

Інше запитання співробітників стосувалося того, як вони можуть бути продуктивними, коли над їхніми головами нависла загроза звільнень і скорочення проектів.

Цукерберг визнав, що завчасне оголошення про плани звільнення створює період невизначеності, але «ми не можемо просто призупинити роботу, поки це з’ясовуємо».

Зрештою, за його словами, він вважав, що для працівників краще дізнатися про плани заздалегідь.

«Але я думаю, що це справедливе запитання», — сказав він.

Meta відмовився від коментарів.

Коментарі Цукерберга надійшли через два дні після того, як він оголосив, що компанія звільнить більше працівників і закриє 5000 відкритих робочих місць протягом наступних кількох місяців у рамках більших зусиль зі скорочення витрат і вирівнювання ієрархії компанії в умовах зростаючого тиску бізнесу. Останні звільнення засновані на листопадовому скороченні робочої сили, яке призвело до скорочення 11 000 робочих місць , або близько 13 відсотків робочої сили Meta, у перших масових звільненнях в історії компанії.