Соцмережі негативно впливають на психічне здоров'я людей: які найбільше

Соцмережі негативно впливають на психічне здоров'я людей: які найбільше

Американські вчені оцінили вплив соціальних мереж на психічне здоров'я серед дорослих. Виявилося, що втеча від реальності у віртуальний простір не приносить користі жодній віковій підгрупі.

Нове дослідження впливу соцмереж

Фахівці з Массачусетської лікарні загального профілю вирішили з'ясувати, наскільки вплинули соцмережі на старших людей. Вони скористалися даними національного інтернет-опитування, яке проводилося у 13 етапів протягом року та завершилося у травні.

У ньому брали участь близько 5,4 тисячі американців, середній вік яких становив 56 років. Добровольці заповнювали анкети, в яких розповідали про те, як часто вони користуються соцмережами та яким платформам надають перевагу, а також про можливі симптоми депресії.

Які соцмережі найшкідливіші

Ознаки депресії виявились у 8,9% респондентів, і користувачі Snapchat, Facebook або TikTok повідомляли про симптоми значно частіше, ніж ті, хто не цікавився соцмережами. Найвищі показники цього психічного розладу виявились у любителів Snapchat, на другому та третьому місці опинилися Facebook та TikTok.

Примітно, що TikTok і Snapchat мали найбільш негативний вплив на учасників від 35 років і старше, тоді як Facebook вганяє депресію людей молодше 35 років.

Ми були здивовані, що показники депресії у дорослих користувачів соцмереж були не такими великими, як ми очікували. Однак, використання соцмереж під час пандемії може бути корисним, оскільки люди мають можливість спілкуватися, а в іншому випадку вони опинилися б у повній ізоляції, – повідомили автори дослідження.

Источник: healthy.24tv.ua