Штучний інтелект допомагає вченим створювати кращий нут

Штучний інтелект допомагає вченим створювати кращий нут

Нут-відмінне джерело харчування і традиційний інгредієнт у багатьох східних і африканських кухнях. Фактично, нут зараз популярний всюди і є хорошим смачним джерелом клітковини, калію, вітамінів групи B, заліза, магнію і селену.

Але тепер дослідники з Університету Квінсленда разом з міжнародними партнерами використовували інструмент штучного інтелекту для розробки генетичної моделі «ідеального» нуту з потенціалом підвищення врожайності до 12%.

Міжнародна група дослідників генетично картувала понад 3000 культурних і диких сортів нуту. Потім вчені в Австралії використовували інструмент штучного інтелекту, щоб визначити найбільш цінні комбінації генів. Вони розробили стратегію селекції сільськогосподарських культур з геномним прогнозуванням "гаплотипів", яка може призвести до підвищення врожайності нуту, що поліпшить нашу продовольчу ситуацію.

Але ШI не просто допоміг знайти сорт нуту, який забезпечить більш високі врожаї. Вченим вдалося знайти нут краще, відзначивши більше прапорців у списку критеріїв.

Доктор Раджів Варшней, провідний автор дослідження, пояснив це досягнення:

"Ми ідентифікували 1582 нових гена і створили пангеном нуту, який послужить основою для виведення чудових сортів нуту з підвищеною врожайністю, більш високою стійкістю до посухи і спеки та хвороби". Важливо відзначити, що яким би великим не було це досягнення, вчені все ще допрацьовують свою модель штучного інтелекту нуту.

Технологія штучного інтелекту, що використовується в цьому проекті, називається FastStack, яка працює в поєднанні з технологією геномного прогнозування, щоб передбачити, які комбінації генів дадуть найкращі результати з точки зору врожайності та стійкості. Вчені визнають, що використання цієї моделі нуту, створеної штучним інтелектом, для збільшення ваги насіння в полі буде складним завданням, але такі методи, як швидкісна селекція, повинні допомогти їм відносно швидко вивести нові сорти нуту.

Хоча нут є ключовим інгредієнтом середземноморської та близькосхідної кухонь, він також є найбільшою зернобобовою культурою в Австралії після люпину. Це дуже важливо для Австралії та сільського господарства в цілому, тому що це самозабезпечення азотом, що робить його відносно більш сприятливим для навколишнього середовища. Поєднайте це з поживними властивостями нуту, і ви зрозумієте, чому його варто поліпшити.

Вам, мабуть, подобається хороший хумус і фалафель - ці продукти зроблені з нуту. Мало того, нут важливий в індійській кухні, його можна використовувати в різних салатах, супах, рагу та інших стравах. Цікаво, що вчені можуть використовувати ШI для поліпшення якості нуту, але це інструмент майбутнього в багатьох областях, включаючи сільське господарство.

Источник: agrarii-razom.com.ua