Шахраї придумали нову схему крадіжок з кредиток

Шахраї придумали нову схему крадіжок з кредиток

У Черкасах з'явилась нова схема шахрайства. Аферисти дізнаються номер телефону, до якого прив'язана банківська карта, і звертаються у відділення оператора мобільного зв'язку для отримання дубліката сім-картки.

Дублікат видають, коли людина може назвати номер, на який найчастіше телефонує абонент. Наприклад, це може бути номер матері, чоловіка, дружини. А також, суму останнього поповнення, як правило, аферисти самі ж поповнюють рахунок напередодні на 5-10 грн, повідомляє vikka.ua.

Після цього сім-картку в телефоні власника блокують, а у них - активують. Потім вони роблять запит у Приватбанк на пароль від "приват24". Підвищують кредитні ліміти і знімають усі кошти - приватні та кредитні.

Від нової афери постраждала черкаська родина Олександра Фількова. За його словами, шахраї ошукали їх на 38 500 грн. Постраждалі вже звернулись до правоохоронних органів.

"На сьогодні нам відомо понад 20-ти випадків за останній час, і люди продовжують звертатися. Людей заганяють у борги з відсотками. Гроші крадуть кредитні", - говорить Олександр.

Чоловік очолив ініціативну групу постраждалих від шахраїв, звернувся до банку і мобільного оператора, а також до міських обранців, щоб ті підняли проблему на найближчому сесійному засіданні.

"Більшість банківських операцій задля комфорту клієнтів виконують за допомогою фінансового номера телефону. Але номер мобільного, що вказує клієнт як фінансовий, не входить у компетенцію банку, адже ця послуга надається виключно оператором мобільного зв'язку, що повинен проводити заміну сім-карток за наявності паспорта власника", - коментує керівник прес-служби Черкаської обласної дирекції Приватбанку Наталія Макаренко.

Источник: gazeta.ua