Samsung Electronics продовжать страйк на невизначений термін

Дмитро Сизов
Samsung Electronics продовжать страйк на невизначений термін

Тисячі робітників у Південній Кореї пообіцяли продовжити на невизначений термін перший страйк у Samsung Electronics , посилюючи кампанію за кращу оплату праці та переваги в одному з найбільших у світі виробників смартфонів і чіпів штучного інтелекту.

Профспілка, яка представляє близько 30 000 співробітників – приблизно чверть її співробітників у Південній Кореї – заявила, що члени профспілки продовжують страйкування, які спочатку мали тривати лише три дні, після того, як керівництво не дало жодних ознак того, що воно буде вести з ними переговори.

«Ми не спілкувалися з керівництвом з моменту початку страйку в понеділок», — сказав віце-президент Національного союзу електроніки Samsung Лі Хюн Кук.

Депутати вимагають підвищення посадового окладу на 3,5% і надання вихідного дня на честь заснування профспілки. Лі сказав, що керівництво раніше пропонувало підвищення базової зарплати на 3%, але профспілка наполягає на додаткових 0,5%, щоб відобразити інфляцію.

Лі сказав, що близько 6500 робітників взяли участь у страйку цього тижня, і профспілка проводить тренінги, щоб заохотити більше приєднатися. Профспілка заявила, що вже порушує виробництво на деяких лініях виробництва мікросхем, а деяке обладнання працює повільніше.

«Ми впевнені у своїй перемозі», – йдеться у заяві профспілки.

Однак Samsung спростувала ці заяви, заявивши, що це не вплинуло на виробництво провідної дочірньої компанії південнокорейської групи. «Samsung Electronics забезпечить відсутність збоїв у виробничих лініях. «Компанія продовжує вести добросовісні переговори з профспілкою», — йдеться в заяві компанії.

На початку цього року відбулися раунди переговорів між членами профспілки та керівництвом, але вони не привели до угоди. Це призвело до того, що деякі члени профспілок використали щорічну відпустку, щоб провести одноденний марш у червні , який, як вважають, став першим страйком робітників у Samsung Electronics.

Це відбувається на тлі нової хвилі профспілкової активності у великих технологічних транснаціональних компаніях, які перебувають у напруженому протистоянні з працівниками щодо умов праці.