Росіянина оштрафували за розміщення у Facebook фото графіті про Путіна

Росіянина оштрафували за розміщення у Facebook фото графіті про Путіна

Суд наклав штраф на громадянина Росії за те, що він опублікував у Facebook фото з графіті про Путіна. Чи стосувалося графіті саме президента РФ, у суді встановити не змогли.

Суд міста Ярославль, Росія, оштрафував на суму у 30 тисяч рублів місцевого мешканця за те, що він розмістив у соцмережі Facebook фото з графіті «Путін пі..ор» на будівлі обласного управління МВС, повідомляє видання DW. Пишуть, що житель Ярославля на імя Кирило Попутніков був оштрафований на таку суму за звинуваченням в образі влади.

Відповідне рішення у вівторок, 14 травня, виніс Кіровський районний суд міста Ярославль.

Раніше на цього чоловіка у Росії вже склали адміністративний протокол за те, що він опублікував в соціальній мережі Facebook фотографію з тим самим графіті. У суді він заявив, що таким чином всього лише хотів вказати на акт вандалізму. Тим часом кілька російських ЗМІ видалили новину про це графіті, коли із ними зв’язався Роскомнагляд.

У висновку суду щодо Кирила Попцтнікова йдеться, що він «усвідомлював протиправність своїх дій» та «розумів непристойне значення слова». Водночас у експертному висновку, який додали до матеріалів справи, пишуть, що не є можливим точно визначити, «чи співвідноситься об'єкт оцінки (графіті — ред. DW) з президентом РФ Путіним».

Скандальне графіті з'явилося 31 березня на стінах будівлі місцевого управління МВС. У Роскомнагляді висунули вимогу до деяких ЗМІ видалити новину про це, аргументуючи таку вимогу посиланням на закон про «неповагу до влади» та заборону ЗМІ поширювати «недостовірну інформацію».

Источник: ms.detector.media