Росія посилює енергетичну кризу в Європі: відключила від газу Італію

Росія посилює енергетичну кризу в Європі: відключила від газу Італію

Російський монополіст "Газпром" припинив постачання природного газу до Італії. Посиливши таким чином енергетичну кризу в Європі.

Про це повідомляє Bloomberg. "У найбільшій нафтовій компанії Італії Eni SpA розповіли про повідомлення "Газпрому", що він не може підтвердити запитувані обсяги газу на 1 жовтня. Відповідно, сьогоднішні поставки російського газу для Eni через точку входу в Тарвізіо будуть нульовими", – йдеться в повідомленні.

Водночас наголошується: відключення газу Італії сталося за кілька днів після пошкодження внаслідок підводних вибухів російських "Північних потоків" у Балтійському морі. "Президент США Джо Байден повторив оцінку західноєвропейських лідерів про те, що це стало результатом саботажу. Додавши також: російським заявам про інцидент не можна довіряти", – підкреслили аналітики.

Водночас до Польщі 1 жовтня почав надходити газ з Норвегії новим трубопроводом Baltic Pipe. "Труба" проходить через Балтійське море.

Baltic Pipe з річною пропускною спроможністю 10 млрд кубометрів було офіційно відкрито через день після того, як було виявлено витік газу на російських трубопроводах "Північний потік" та "Північний потік-2". РФ припинила постачання газу до Польщі ще у квітні, коли та відмовилася платити за паливо в рублях.

"Епоха російського газового панування закінчується. Вона була відзначена шантажем, погрозами та примусом", – заявив прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький на відкритті компресорної станції Baltic Pipe, передає DW.

Источник: news.obozrevatel.com