Rivian налагодив серійне виробництво електричного пікапа раніше Tesla

Rivian налагодив серійне виробництво електричного пікапа раніше Tesla

Електричний пікап Rivian R1T, представлений у вигляді прототипу в листопаді 2018 року, став серійним, випередивши Tesla Cybertrack. Перші клієнтські екземпляри зійшли з конвеєра заводу в американському штаті Іллінойс. Цією новиною поділився засновник компанії Ар-Джей Скаріндж.

З якою потужністю наразі працює підприємство, яке раніше належало Mitsubishi Motors, невідомо. При цьому весь тираж, який Rivian планував випустити у 2021 році, був розпроданий ще до листопада 2020 року, коли фірма тільки-но запустила конфігуратор на своєму сайті. З огляду на те, що старт виробництва кілька разів відкладався, в тому числі через коронавірус, тим, хто тільки збирається придбати електропікап, доведеться запасатися терпінням.

Зараз Rivian R1T випускається в «стартовому» виконанні Launch Edition за 73 тисячі доларів. Таким пікапам притаманні 20-дюймові диски (можна замовити 22-дюймові), оздоблення салону деревом і «веганською шкірою», підігрів і вентиляція сидінь, акустика Meridian. З січня 2022 року майже те ж саме запропонують за аналогічною ціною вже у вигляді стандартної комплектації Adventure Package. Одночасно має початися постачання версії Explore Package за 67 500 доларів.

Всі машини поки йдуть з «великою» батареєю, ємність якої Rivian не називає. При цьому електромобіль вже встиг отримати офіційну оцінку дальності ходу від американського природоохоронного агентства (EPA): вона становить 505 кілометрів. Чотиримоторний повноприводний пікап може набрати 97 км/год рівно за 3 секунди. Він здатний долати броди глибиною понад 91 см і тягнути причіп масою до 4990 кг. Підтримка швидкої зарядки дозволяє за 20 хвилин відновити запас енергії, якого вистачить на 225 км шляху.

На початку наступного року у Rivian R1T з’явиться версія з запасом ходу понад 644 кілометри. Також очікується найдоступніший варіант, який проїжджатиме від зарядки до зарядки 402 кілометри.

Источник: avtomir.ua