Ринок криптовалют втратив більше 1 трлн. доларів за півроку

Романов Роман
Ринок криптовалют втратив більше 1 трлн. доларів за півроку

Відтік трейдерів від ризикованих інвестицій вдвічі знизив ціну на біткойн та інші криптовалюти, знищивши цифрову валюту на суму понад 1 трильйон доларів з листопада.

Дикі коливання є досить поширеними з криптовалютами, але навіть досвідчені інвестори були в шоці, оскільки біткойн впав на 29% за семиденну серію втрат, яка щойно завершилася, коли стейблкойн — частина криптовалютного світу, яка рекламувала свою стабільність — несподівано зазнала краху.

Інвестори дивляться на переломну точку на фінансових ринках, оскільки процентні ставки та інфляція зростають, і вони відповідають, продаючи ризиковані активи.

images (1)-4.jpeg (10 KB)

Для криптовалют це був нестабільний період.

Минулого року криптовалюти були вигідним вкладенням і, схоже, набули більшої легітимності після того, як роками вважалися маргінальним, спекулятивним продуктом.

Так Tesla заявила, що купила біткойн на 1,5 мільярда доларів, підвищивши ціни. Coinbase Global розмістила свої акції в першому великому публічному розміщенні, орієнтованому на біткойн.

У листопаді біткойн та ефіріум, дві найпопулярніші криптовалюти, досягли історичних максимумів.

Вартість біткойна на 17:00 9 листопада становила 67 802,30 доларів США; ефіріум коштував 4800 доларів. Зараз вони знизилися на 58% і 60% відповідно.

Криптовалюти падали ще до минулого тижня, ставши жертвами захмарної інфляції.

Про біткойн та інші цифрові валюти говорили як про хеджування інфляції. Але ефект біржи виявився іншим.

Зростання інфляції спонукає Федеральну резервну систему швидше підвищувати процентні ставки, що, на думку інвесторів, спричинить уповільнення економічного зростання.

Результат: інвестори скидають ризиковані активи, зокрема криптовалюти.

Збитки також посилюють те, що криптоторгівля, яка спочатку була грою для індивідуальних інвесторів, тепер переважає інституційними інвесторами, такими як хедж-фонди.

Ті, хто шукав диверсифікації в криптовалюті, були спіймані на помилці. Оскільки ціна знизилася, як приватні, так і інституційні інвестори відступили.

Коли пізно у вівторок Coinbase повідомила про результати за перший квартал, вона виявила, що користувачі програють.

До кінця торгів у четвер акції Coinbase були на 82% нижче, ніж вони закрилися після першого дня торгів трохи більше року тому.

За матеріалами: The Wall Street Journal