Праска необов'язкова: як попрасувати речі, коли немає світла

Через російські удари по енергосистемі нашої країни, українці живуть в умовах частих і часом тривалих відключень світла. Ми дізнаємося та застосовуємо альтернативні способи заряджання телефону та вчимося прасувати одяг без праски.

Парове прасування. Підходить у тих випадках, коли світла немає, а гаряча вода є. За допомогою душу можна розгладити пуховик, сорочку, тонкий светр, сукню або ветровку. Їх потрібно повісити на вішалки у ванній та включити максимально гарячу воду на кілька хвилин, щільно закривши двері. Вимкнувши воду, одяг потрібно залишити висіти 7-10 хвилин. Від пари складки розгладяться.

Якщо необхідно розгладити невелику ділянку на одязі, або дрібні речі, можна застосувати полегшений варіант - включити чайник і коли він почне кипіти потримати одяг в 30 см від пари.

Вологий рушник. Трикотажні речі потрібно розкласти на рівній поверхні та накрити вологим, але не мокрим махровим рушником, злегка притиснувши його. Після цього одяг потрібно розвісити на вішалки та залишити сохнути.

Турка. Розгладити одяг можна і за допомогою металевої ємності з гарячою водою, найкраще підійде турка з нержавіючої сталі, черпак або сотейник. У них потрібно налити окріп і гладити цією імпровізованою праскою. Спосіб підходить навіть для одягу із щільної тканини.

Матрац. Найпростіший і "найледачиший" спосіб - просто покласти речі, які плануєте надіти, на ніч під матрац. Їх треба розправити і за ніч вони розгладяться.

"Рідка праска". У магазинах побутової хімії продається склад, що розгладжує тканину без праски. Для цього одяг потрібно повісити на вішалку та обробити спреєм з відстані близько 25 см. Після цього його потрібно розгладити руками та залишити до повного висихання.

Источник: apostrophe.ua