Політолог: Лукашенку найбільше варто побоюватися найближчого «союзника»

Політолог: Лукашенку найбільше варто побоюватися найближчого «союзника»

Політичний аналітик Олександр Класковський розповів на «Позірці» про ще одну загрозу владі Лукашенка:

— Найбільше Лукашенку зараз варто побоюватися, як не парадоксально, найближчого союзника. Володимир Путін всерйоз хворіє на ідею якоїсь реінкарнації радянської чи навіть Російської імперії.

Є версія, що спочатку Москва захоче розширити «Союзну державу» за рахунок так званих «ДНР», «ЛНР», самопроголошених Абхазії та Південної Осетії.

І тоді плакав статус Лукашенка як «ексклюзивного партнера» Росії у рамках «союзу двох». Його поставлять на одну дошку з діячами зовсім маріонеткових утворень.

Але ще гірше для нього буде, якщо Путін 2024-го надумає нібито красиво піти з посади російського президента, а насправді нікуди не піти, а очолити укрупнену «союзну державу» чи іншу форму нової міні-СРСР.

Розмови про подібний план, який передбачає банальне приєднання Білорусі, були популярні серед аналітиків років зо три тому, коли Путін ще не обнулив свої терміни.

Зараз же за такої постановки питання (інша справа, чи піде на це Путін, але після 24 лютого від нього можна очікувати всього) у Лукашенка буде незрівнянно менше сил чинити опір. Після 2020 року залежність від Кремля стала найпотужнішою, після початку агресії проти України майже фатальною.

Источник: charter97.org