Поліція Нью-Йорка охоронятиме вечірки до Дня праці за допомогою дронів спостереження

Дмитро Сизов

Якщо на цих вихідних у Нью-Йорку, присвяченому Дню праці/J'Ouvert/West Indian Day Parade, у Нью-Йорку літає безпілотник, це може бути поліція, оскільки поліція Нью-Йорка, очевидно, наділила себе повноваженнями стежити за містом таким чином.

vpavic_190930_3698_0021.webp (17 KB)

«Якщо абонент стверджує, що на задньому дворі великий натовп, велика вечірка, ми будемо використовувати наші ресурси, щоб піднятися та перевірити вечірку», — сказав помічник комісара поліції Нью-Йорка Каз Дотрі на прес-конференції в прямому ефірі . раніше сьогодні .

Щоб ви не подумали, що ми вириваємо це з контексту, ось повна цитата, яку я щойно транскрибував:

Ми збираємося використовувати технології, ми збираємося використовувати безпілотники на ці вихідні у Жувері. Безпілотники відповідатимуть на непріоритетні дзвінки та пріоритетні дзвінки, наприклад, якщо у нас є будь-які дзвінки 311 на нашій неекстреній лінії, коли, якщо абонент каже, що великий натовп, велика вечірка на задньому дворі, ми Використовуватимемо наші активи, щоб піднятися, перевірити групу, щоб переконатися, чи виклик обґрунтований чи ні, і ми зможемо визначити, скільки ресурсів нам потрібно надіслати в це місце на ці вихідні . Наша команда безпілотників працюватиме там від сьогоднішнього вечора до ранку понеділка.

Це має трішки сенсу, якщо ви так скажете? Але, як повідомляє Associated Press , це... досить занепокоєння щодо конфіденційності та, можливо, також незаконно. Закон POST міста Нью-Йорка вимагає, щоб поліція Нью-Йорка публікувала будь-який новий спосіб використання нової технології стеження за 90 днів раніше, щоб громадськість мала час для коментарів. Він цього не зробив.

І хоча поліція Нью-Йорка опублікувала документ про те, як вона використовує дрони ще в 2021 році, тоді вона припустила, що дрони будуть використовуватися лише для :

пошуково-рятувальні операції, документування зіткнень і місць злочинів, пошук доказів на великих недоступних місцях, інциденти з небезпечними матеріалами, моніторинг транспортного руху та скупчення пішоходів під час великомасштабних подій, візуальна допомога в підозрілих ситуаціях із заручниками/забарикадами, охорона на даху, спостереження під час зйомок або масових подій, громадської безпеки, надзвичайних та інших ситуацій за погодженням з начальником відділу

«Нопитних сусідів, яких дратують вечірки у дворі» немає в списку.

У 2021 році поліція також пообіцяла, що безпілотники не будуть використовуватися «в місцях, де є розумне очікування конфіденційності, без попереднього отримання співробітниками поліції Нью-Йорка ордера на обшук, який явно дозволяє використання». Я не юрист, але швидкий пошук показує , що жителі штату Нью-Йорк принаймні сподіваються на приватність у власному дворі.

Цілком можливо, що поліція Нью-Йорка використовує лазівку в Законі про POST, де агентство може вирішити, що новий інструмент є «покращенням» існуючої технічної політики, як ми обговорювали минулого разу, коли поліція Нью-Йорка розтягнула правила щодо безпілотних літальних апаратів за допомогою «публіки з дистанційним пілотуванням » . можливості обміну повідомленнями». Але передбачається додати їх до документа, коли це буде зроблено. Я не бачу цього оновлення.

Американська спілка громадянських свобод нещодавно попередила про «вибух у використанні дронів правоохоронними органами ». Поліція Нью-Йорка почала купувати безпілотники в 2018 році і літала на них під час святкування Нового року того року. Нещодавно штат Іллінойс дозволив поліцейським запускати безпілотники над публічними заходами , а також усунув деякі занепокоєння щодо використання дронів у вигляді зброї та розпізнавання облич.

Поліцейські департаменти також використовують інші форми роботів: цього року поліція Нью-Йорка повернула свого чотирилапого робота Digidog , який, як стверджує, використовуватиметься лише в ситуаціях, що загрожують життю. Поліція Нью-Йорка дійсно описує Digidog у своїх документах POST Act.

У Сан-Франциско навіть обговорювали, чи дозволити роботам-поліцейським вбивати небезпечних підозрюваних . Хоча варіант було призупинено, SFPD запропонував повторно подати свою пропозицію .

Якщо ви отримаєте поліцейський безпілотник, поліція Нью-Йорка теоретично має видалити запис протягом 30 днів. Ви можете подати запит на запис відповідно до Закону штату Нью-Йорк про свободу інформації.