Поліція не штрафуватиме Ілона Маска за незаконну пряму відео трансляцію за кермом

Дмитро Сизов

VRG_Illo_STK022_K_Radtke_Musk_Scales_2.webp (39 KB)

Під час прямої трансляції поїздки через Пало-Альто, штат Каліфорнія, вчора вдень Ілон Маск тримав у руках свій телефон — що є явно незаконним згідно із законодавством Каліфорнії . Але департамент поліції Пало-Альто не буде виписувати штраф, повідомляє The Verge , оскільки поліцейські самі не були свідками злочину.

«Якби офіцер помітив водія з телефоном у руках, він міг би виписати водієві штраф за порушення каліфорнійського закону про безкоштовні руки», — пише капітан поліції Пало-Альто Джеймс Райфшнайдер.

«Оскільки жоден офіцер не був свідком цього особисто під час події, проте жодного квитка не буде», — сказав він мені електронною поштою.

Немає сумнівів, що Маск контролював автомобіль: він був змушений зупинити свою систему «Повністю автономне водіння» від проїзду на червоне світло під час прямої трансляції, і він показує, що він на водійському сидінні, повернувши камеру на себе поблизу позначка 30 хвилин.

Селфі Маска в прямому ефірі.
Селфі Маска в прямому ефірі. Зображення: Ілон Маск

Дозвольте мені сказати чітко: я майже впевнений, що поліція Пало-Альто має щось краще, ніж переслідувати найбагатшу людину світу за штраф у 20 доларів. (Це єдине покарання за перше правопорушення — ви можете отримати очко проти свого водіння за повторне порушення, але лише якщо воно сталося протягом трьох років після першого порушення.)

Лауреат Пулітцерівської премії, журналіст Ронан Ферроу нещодавно опублікував у The New Yorker «Правило тіні Ілона Маска» — матеріал, який, серед іншого, показує, як супутники SpaceX Starlink стали настільки важливими для війни в Україні, що уряд США був змушений поводьтеся з ним у дитячих рукавичках.

«З погляду наслідків його влади він більше схожий на національну державу, ніж на окрему людину», — сказав Ферроу Fresh Air .

Як зазначає мій колега Ендрю Хоукінс, уряд США, можливо, збирається прийняти важливе рішення щодо Маска — чи примусово відкликати програмне забезпечення для автопілота Tesla після розслідування NHTSA щодо понад десятка аварій, у яких автомобілі з автопілотом зіткнулися з нерухомими автомобілями швидкої допомоги.

Райфшнайдер, капітан поліції, каже, що є практичні причини, чому департамент не виписує штраф без особистого спостереження за водієм — вони повинні мати можливість розповісти судді про те, що вони бачили, перевірити особу водія та водійські права та отримати права номерний знак або номер VIN транспортного засобу для підтвердження посилання.

«Офіцер повинен бути готовий свідчити в суді про те, що вони особисто спостерігали (а саме, що вони бачили телефон у руці водія)», – пише він.