Почалися конкурентні війни роботів-пилососів

Дмитро Сизов

Новітні роботи-пилососи iRobot розумніші та потужніші, а бот для миття посуду може глибше вимити вашу підлогу. Принаймні, це те, що компанія стверджує, коли запускає свої новітні флагмани: пилосос/швабру Roomba Combo j9 Plus за 1399 доларів і пилосос j9 Plus за 899 доларів. Обидві моделі вже доступні для попереднього замовлення на irobot.com у США та Канаді. Минулого тижня iRobot також випустив два роботи-пилососи середнього класу, які можуть мити .

iRobot явно відчуває тиск з боку багатьох, багатьох конкурентів. Ці новітні моделі зосереджені на тому, щоб забезпечити більше інтелекту, потужності та дій для чищення, щоб не відставати від таких компаній, як Ecovacs, Roborock і Dreame, які випускають ще більше фантастичних ботів для прибирання дому .  

Нова Roomba Combo j9 Plus — це перший робот-вакуумна швабра від iRobot із док-станцією, яка може поповнювати резервуар для води робота.

Почнемо з Combo j9 Plus. Він має таку саму висувну систему швабри, як Combo j7 , яка винахідливо піднімає робот-швабру вгору та над пилососом, щоб він не торкався ваших килимів. Більшість конкурентів вирішує проблему перетягування брудних швабр по килиму, піднімаючи їх подушечки на кілька міліметрів, що може бути проблемою з килимами з високим ворсом.

Мені сподобалася висувна швабра, коли я тестував Combo j7, але справжня миття була лише так собі — вона не справляла скраб, і її легко перевершили коливальні подушечки для швабри та обертові головки швабри комбінованих пилососів від Roborock та інших . .

Відповідь iRobot конкурентам, яку він називає SmartScrub, насправді досить розумна. Замість того, щоб змінювати конструкцію пристрою для миття посуду, iRobot має весь робот рухатися вперед-назад, імітуючи те, як ви миєте підлогу ручною шваброю.

Це не робиться в кожній кімнаті; SmartScrub поєднується з іншою новою функцією програмного забезпечення під назвою Dirt Detective (докладніше про це пізніше), щоб націлити на кімнати, які, ймовірно, знадобляться, наприклад кухні та під’їзди. Ви також можете ввімкнути його для кожної кімнати в додатку. Найкраще те, що SmartScrub також доступний для Combo j7 Plus через оновлення програмного забезпечення.

Roomba Combo j9 Plus — це найновіший флагманський робот iRobot, який має вищу потужність всмоктування та док-станцію для заряджання з автоматичним спорожненням, яка наповнює резервуар для миття посуду, а також служить додатковим столиком.
Roomba Combo j9 Plus — це найновіший флагманський робот iRobot, який має вищу потужність всмоктування та док-станцію для заряджання з автоматичним спорожненням, яка наповнює резервуар для миття посуду, а також служить додатковим столиком. Зображення: iRobot

Ще одна нова функція Combo j9 – це перероблена док-станція для автоматичного спорожнення/заряджання, яка тепер автоматично наповнює резервуар для води швабри. Це те, чого мені не вистачало, коли я оглядав Combo j7 Plus ; Ви повинні наповнити цей резервуар швабри вручну. 

Дешевша версія j9 Plus за 899 доларів — це лише вакуумна версія Combo j9 Plus і постачається з тією ж док-станцією, що й j7. Обидві нові моделі мають той самий спосіб уникнення перешкод зі штучним інтелектом, який з’явився в лінійці Roomba разом із j7 , тож уникнуть звичайного побутового безладу та собачих калів, які, на думку компаній-роботів, повсюди в наших домівках. Важливо зазначити, що ця функція використовує камеру, яка працює у вакуумі.

Компанія також заявляє, що моделі j9 Plus є найпотужнішими на сьогоднішній день від Roomba. iRobot не публікує номери Pa, але каже, що він на 100 відсотків потужніший, ніж серія i. (Тим не менш, заяви iRobot щодо потужності всмоктування іноді здаються навмисно тупими — на його веб-сайті сказано, що і серії j, і серії i в 10 разів потужніші за серію 600, тоді як s9 — у 40 разів потужніший. Якщо припустити, що j9 вдвічі потужніший за серія i, яка все ще лише вдвічі менша потужність, ніж s9. Ми звернулися до iRobot за роз’ясненнями.)

Обидві нові моделі поставляються з версією 7.0 iRobot OS , яка представляє інтригуючу функцію під назвою Dirt Detective. Це визначає, які кімнати у вашому домі найбрудніші, і прибирає їх першими. iRobot каже, що це « аналізує попередні налаштування прибирання, шаблони та час, щоб автоматично визначити пріоритетність кімнат, які потребують найбільшої уваги». »

Dirt Detective працює з функцією, представленою в iRobot OS 6.0, яка автоматично визначає типи кімнат за допомогою вбудованої камери. Таким чином, він вгадує, що кімната з холодильником і духовкою може бути кухнею (ці назви можна змінити в додатку). Він також достатньо розумний, щоб знати, що прибирати ванну кімнату в останню чергу, уникаючи можливості розмазування будь-якого сміття з ванної кімнати на ваших килимках. 

Док-станція Combo j9 має резервуар для води (зверху) і більше місце для зберігання сумок і запасних подушечок для швабри, а також дерев’яний столик на вершині.
Док-станція Combo j9 має резервуар для води (зверху) і більше місце для зберігання сумок і запасних подушечок для швабри, а також дерев’яний столик на вершині. Зображення: iRobot
J9 Plus має таку саму док-станцію, що й j7 Plus.  Він заряджає робота та автоматично спустошує його контейнер.
J9 Plus має таку саму док-станцію, що й j7 Plus. Він заряджає робота та автоматично спустошує його контейнер. Зображення: iRobot

Цікаво, що нова док-станція для Combo j9 не має резервуара для брудної води — функції док-станцій конкурентів від Roborock і Ecovacs. Це відбувається тому, що він не очищає подушечку від швабри; натомість ви повинні видалити його та помити. Це усуває ймовірність утворення брудних док-станцій , що є реальною небезпекою з новими багатофункціональними доками, якщо ви не будете підтримувати їх у чистоті. Проте подушечка для швабри Roomba тонша й менша, ніж у конкурентів, тому я скептично ставлюсь до того, наскільки вона буде ефективною.

Поточна док-станція Roomba з автоматичним спорожненням, яка залишилася для j9 Plus, є найкраще розробленою з нинішніх док-станцій, вона більше схожа на предмет меблів, ніж інші. Цікавим моментом є те, що нова док-станція Combo j9 також може бути предметом меблів; вони спроектували верхню частину як бічний столик.