ООН: банди змушують сотні тисяч людей займатися кіберзлочинністю в Південно-Східній Азії

Дмитро Сизов

000987633.png (577 KB) 

Згідно зі звітом ООН, сотні тисяч людей стали жертвами торгівлі людьми та були змушені працювати в онлайн-шахрайських операціях у Південно-Східній Азії, якими керують злочинні угруповання .

Мільярди доларів щороку заробляють угруповання, які примушують жертв до кіберзлочинів, де вони піддаються погрозам, тортурам і іноді сексуальному насильству, йдеться у звіті, опублікованому у вівторок офісом ООН з прав людини.

За оцінками ООН, близько 120 000 жертв перебувають у М'янмі та 100 000 у Камбоджі , тоді як ще десятки тисяч людей змушені працювати в Лаосі, на Філіппінах і в Таїланді.

Багато хто з тих, хто залучений, є кваліфікованими та багатомовними, заманеними обіцянкою роботи в програмуванні. Але вони опинилися на охоронюваних територіях з вилученням паспортів і телефонів.

Верховний комісар ООН з прав людини Фолькер Тюрк заявив, що країни, які намагаються боротися з шахрайськими операціями, повинні пам’ятати, що люди, які в них працюють, є жертвами, а не злочинцями, які «терплять нелюдське поводження, змушені здійснювати злочини».

Автор звіту Піа Оберой, старший радник ООН з питань міграції та прав людини в Азіатсько- Тихоокеанському регіоні, сказала, що корупція дозволила цим операціям процвітати.

«Це настільки неймовірно прибуткове, що є дуже мало політичної волі, щоб вирішувати це комплексно. Ми не бачимо жодних ознак того, що це справді сповільнюється, окрім того, що суб’єкти переміщують свою діяльність під час певного тиску з боку правоохоронних органів», – сказав Оберої, додавши, що «влада певним чином захищає їх».

У звіті йдеться, що це явище поширилося після пандемії Covid, коли казино були закриті, а злочинні угруповання, які ними керували, перемістилися в менш регульовані сфери, такі як шахрайство з криптовалютою та незаконні азартні ігри.

За його словами, багато жертв були мігрантами, які втратили роботу під час пандемії та не змогли пересуватися через карантини.

Міжнародний аналітичний центр International Crisis Group нещодавно попередив, що кордон М’янми та Лаосу стає центром транснаціональної злочинності , зокрема шахрайства, відмивання грошей і виробництва наркотиків.

Брайоні Лау, заступник директора Human Rights Watch з Азії, сказав, що звіт підкреслює занепокоєння дослідників у регіоні щодо впливу державного перевороту в М’янмі 2021 року на регіональну безпеку, коли злочинні угруповання зараз мають «вільну дію» в деяких частинах країни.

«Це було зростаюче явище, яке значно погіршилося вздовж кордону з М’янмою після перевороту, і це сталося через крах управління та зростання злочинності, яка дійсно процвітала вздовж кордону Таїланду та М’янми, а також у районах усередині М’янми», – сказав Лау.