Newsweek: Росія готувала напад на Японію

Росія, напевно, готувалася напасти на Японію влітку 2021 року – лише за кілька місяців до того, як президент Володимир Путін ініціював повномасштабне вторгнення в Україну. Таким чином, розроблений заздалегідь для дискредитації японців сценарій переорієнтували на українців, а війська Далекого сходу РФ перекинули на захід.

Про це свідчить електронний лист від інформатора Федеральної служби безпеки Росії (ФСБ), який опинився у розпорядженні редакції видання Newsweek.

Електронний лист, датований 17 березня, був відправлений агентом під псевдонімом «Вітер змін» Володимиру Осєчкіну , російському правозахиснику, який керує антикорупційним вебсайтом Gulagu.net і зараз перебуває у вигнанні у Франції.

Лист, автором якого є викривач, опублікований Осєчкіним, проаналізував експерт розвідувальної групи Bellingcat Христо Грозєв . Він сказав, що показав лист «двом фактичним (справжнім чи колишнім) контактам із ФСБ», у яких «немає сумнівів, що його справді написав їхній колега».

У серпні 2021 року Росія "досить серйозно готувалася до локалізованого військового конфлікту з Японією", повідомив агент в електронному листі Осечкіну в березні.

Агент ФСБ припустив, що натомість Росія вирішила вторгнутися до України за кілька місяців.

«Впевненість у тому, що країни увійдуть до стадії гострого протистояння і навіть війни, була високою. Тому, зрештою, обрали Україну для війни (сценарій особливо не змінився)», – написав він.

Інформатор докладно описав переміщення гелікоптерів радіоелектронної боротьби, спрямованих на Японію, тоді як російська пропагандистська машина також паралельно була заряджена на те, щоб позначити японців у медіапросторі РФ як «нацистів» та «фашистів».

Викривач ФСБ заявив, що перед службою нібито стояло завдання розгорнути «інформаційну кампанію проти Японії у російському суспільстві».

«Ставка була зроблена на те, що японці нібито спеціалізувалися на жорстоких біологічних експериментах, виявляли нелюдяність і були налаштовані нацизм. І вони мали демілітаризуватися після Другої світової війни, але вони порушують ці правила, створюючи ризики для Росії», – пише «Вітер змін».

«Вони начебто змінили Японію на Україну», – додав він. «І в обох випадках це просто безумство. Але загалом війна була неминуча для Росії через маніакальне бажання війни з боку керівництва… І зараз основна маса боєздатних підрозділів із цього напряму передислокована в Україну», – додав викривач.

У Newsweek повідомили, що звернулися до Міністерства закордонних справ Росії і Японії за коментарем. Поки що відповіді немає.

Источник: charter97.org