Не тільки генерують енергію: виявлено несподівану перевагу сонячних панелей

Не тільки генерують енергію: виявлено несподівану перевагу сонячних панелей

За словами вчених, сонячні панелі можуть допомогти фермерам захистити тварин і риб від надмірного тепла і навіть підвищити врожайність.

Нове дослідження китайського Інституту світових ресурсів показало, що встановлення сонячних панелей над рибницькими фермами може допомогти збільшити врожаї морепродуктів на 50%. Про це пише портал The Cool Down.

Учені досліджували ділянку недалеко від гирла річки Хуанхе в китайській провінції Шаньдун, де 2021 року було встановлено сонячні панелі на висоті кількох метрів. Як виявилося, установка не тільки виробляє 260 гігават-годин чистої електроенергії на рік, а й зберігає температуру води на рівні 3,6-5,4 градуса за Фаренгейтом, не даючи їй нагріватися від сонячних променів.

Згідно з дослідженням, зниження температури води призвело до збільшення врожаю креветок і морських огірків на 50%. Компанія, яка володіє сонячною станцією, також платить за оренду території, завдяки чому ферма змогла поліпшити свою інфраструктуру.

Автори статті зазначили, що подібні дослідження демонструють переваги агровольтаїки — поєднання вироблення сонячної енергії та фермерства. Інтеграція сонячних панелей у сільське господарство допомагає захистити врожай і тварин від надмірного тепла і сонячного світла, зменшити випаровування води і навіть підвищити врожайність.

"Агровольтаїка стала безпрограшним рішенням для стійкої енергетики та сільського господарства", — зазначили в Інституті світових ресурсів.

Крім прямих вигод, пов'язаних із захистом і поліпшенням врожаю, агровольтаїка може підвищити енергетичну незалежність сільських громад і створити нові робочі місця. За словами експертів, для прискорення переходу до чистішої енергії потрібна відповідна політика і залучене місцеве керівництво.

Источник: focus.ua