Науковці навчилися відновлювати людські хрящі за допомогою електрики

Науковці навчилися відновлювати людські хрящі за допомогою електрики

Науковці навчилися відновлювати людські хрящі за допомогою електрики. Вони розробили електричні колінні імплантати, які можуть стати рішенням для людей, що страждають на артрит.

Нині найкращим методом лікування артриту є заміна пошкодженого хряща здоровим донорським шматком. Але, якщо цей здоровий хрящ належав самому пацієнту, його пересадка може пошкодити те місце, звідки він був взятий, а якщо він від іншої людини, то імунна система з великою ймовірністю відкине його.

Лабораторія Нгуена розробила тканинний каркас з нановолокон полі-L-молочної кислоти, біорозкладного полімеру, який часто використовується для зашивання хірургічних ран.

Зазначається, що при стисканні він виробляє невеликий спалах електричного струму, демонструючи п’єзоелектрику.

“П’єзоелектрика — це явище, яке також існує в людському тілі. Кістки, хрящі, колаген, ДНК та різні білки мають п’єзоелектричний відгук”, — зазначив провідний автор дослідження доктор Ян Лю.

Регулярний рух суглоба призводить до того, що каркас генеруватиме слабке, але постійне електричне поле, яке спонукає клітини перетворюватися на хрящ. Жодних зовнішніх факторів росту або стовбурових клітин не потрібно.

Источник: trueua.info