НАТО створить кіберцентр у бельгійському Монсі для захисту Європи від хакерських атак

НАТО створить кіберцентр у бельгійському Монсі для захисту Європи від хакерських атак

НАТО створить новий кіберцентр на базі свого військового штабу у бельгійському місті Монс. Про це заявив заступник помічника генерального секретаря НАТО Джеймс Аппатурай на політичній конференції ENISA з питань кібербезпеки у Брюсселі, повідомило видання The Record.

«Новий об’єкт, про який раніше не повідомляли жодних подробиць, знаменує собою значний доктринальний зсув у тому, як Альянс підходить до операцій у кіберпросторі. Ця зміна, офіційно викладена в Стратегічній концепції НАТО 2022 року, полягає в тому, що «кіберпростір завжди є предметом боротьби», тобто це не може бути проблемою військового альянсу лише в моменти кризи чи конфлікту. НАТО має постійно відстежувати дії супротивників в комп’ютерних мережах»,  повідомило видання.

З виступу Джеймса Аппатурая стало відомо, що робоча назва нового об’єкта – Інтегрований кіберцентр НАТО (NICC). NICC цілодобово інформуватиме НАТО щодо інцидентів, які можуть вплинути на військові операції в Європі.

Він зазначив, що ключовим для розуміння ризиків, з якими зіштовхується Європа, є військовий конфлікт в Україні.

За словами Аппатурая, зразком для майбутнього центру є Національний центр кібербезпеки Великої Британії, в якому цивільні експерти співпрацюють із представниками промисловості, військовими і політичним корпусом НАТО, щоб протидіяти потенційним кіберзагрозам.

У коментарі виданню високопосадовець зазначия, що остаточна структура NICC ще не визначена, й очікується, що це буде сформовано до саміту у Вашингтоні в липні.

Источник: detector.media