Нацбанк попереджає про шахраїв, які виманюють гроші через чат-боти

Нацбанк попереджає про шахраїв, які виманюють гроші через чат-боти
Національний банк попереджає громадян про шахраїв, які нібито пропонують соціальну допомогу від НБУ.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба НБУ у Телеграм.

"Шахраї безжально користуються скрутним становищем українців під час війни і продовжують пропонувати фейкові виплати. Цього разу йдеться про нібито соціальну допомогу від НБУ", - йдеться в повідомленні.

У Нацбанку зазначають, що у соцмережах з’являються повідомлення, в яких шахраї стверджують, що Національний банк України нібито проводить благодійну акцію разом із фондом "Твоя опора" – всім українцям виплачується "соціально-індивідуальна виплата". Для заповнення заявки на виплату такої допомоги зловмисники пропонують перейти в шахрайський чат-бот.

На таких шахрайських сайтах, чат-ботах зловмисники можуть пропонувати надати персональну інформацію та здійснити додатковий платіж для оформлення допомоги, в результаті дані платіжної картки можуть будуть скомпрометовані.

Під приводом оформлення виплати шахраї також можуть просити повідомити секретну інформацію: пін-код до картки, тризначний номер на звороті картки та термін дії картки тощо.

У Національному банку закликають не переходити за неперевіреними посиланнями та наголошують, що не здійснюють жодних соціальних виплат.

Источник: ukrinform.ua