На Сонці з'явилася чорна діра: про що попереджають вчені

До Землі вирушить потік плазми зі швидкістю 2,9 млн км/год.

На Сонці з'явилася величезна чорна діра, яка розташувалася в самому центрі нашої зірки. Вчені вважають, що вже 1 або 2 грудня з цієї дірки вирветься потік сонячного вітру, який викличе геомагнітну бурю на планеті.

Про це пише Live Science.

Через зміни в положенні ліній-магнітного поля навколо цих корональних дір Сонце викидає в космос величезні потоки плазми, які у вигляді сонячного вітру іноді прямують до Землі. Цей потік сонячних частинок повинен вирватися з цієї діри вже 1 або 2 грудня та зі швидкістю 2,9 млн км/годину полетить до Землі. Як результат, приблизно через добу він досягне планети.

Переважно такий потік сонячних частинок поглинає наше магнітне поле, але внаслідок зіткнення з ним Землі виникають геомагнітні бурі. Деякі частинки прориваються через магнітосферу Землі поблизу полюсів, де вона тонша, і проникають у верхні шари атмосфери. Там вони вступають у взаємодію з молекулами кисню й азоту, завдяки чому вивільняється енергія у вигляді світла й з'являються гарні полярні сяйва.

Сильніші геомагнітні бурі можуть мати набагато серйозніші наслідки. Вони можуть не лише деформувати магнітне поле Землі так сильно, що навіть супутники можуть почати падати на планету, а й порушити роботу всіх енергосистем і навіть вивести Інтернет з ладу.

Магнітні бурі – це збурення геомагнітного поля Землі з різною інтенсивністю, які можуть тривати від кількох годин до кількох днів. Такі події можуть впливати на роботу систем зв'язку та призвести до технічних збоїв.

Источник: tsn.ua