МЗС Німеччини потролило Лаврова: Він перебуває в Африці не для того, щоб побачити леопардів

Міністерство закордонних справ Німеччини прокоментувало 24 січня у Twitter візит міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова в Африку.
"Міністр закордонних справ Росії Лавров перебуває в Африці не для того, щоб побачити леопардів, а для того, щоб прямо заявити, що партнери України "хочуть знищити все російське". З усіма його "доказами", – зазначили в дипломатичному відомстві ФРН.

Також у німецькому МЗС оприлюднили зображення пустельної африканської савани.

"Тут нічого немає", – підписано зображення.

Імовірно, каламбур із "леопардами" пов'язаний з обговорюваною темою постачань Україні німецьких танків Leopard 2 і неодноразовими заявами російської верхівки (зокрема Лаврова) про неприйнятність військової допомоги Заходу Україні.

За повідомленням AP, Лавров використав своє африканське турне в січні 2023 року, щоб укотре звинуватити Захід і Україну у відмові від переговорів із РФ. Водночас він згадав переговори в березні 2022 року у Стамбулі, коли, за версією МЗС РФ, партнери нібито відмовили Україну прийняти вже майже погоджені домовленості.

Лавров, пише агентство, повторив раніше зроблені ним заяви про те, що Захід нібито відповідає за стрибок світових цін на продовольство.

АР наголошує, що це другий візит російського міністра в Африку за останні шість місяців, оскільки Москва прагне заручитися підтримкою африканських країн.

Під час свого африканського турне минулого року Лавров відвідав Ефіопію, Єгипет, Уганду й Республіку Конго. У січні метою його візиту стали переговори з керівництвом Південно-Африканської Республіки й відвідування кількох інших африканських країн.

За інформацією агентства, очікували, що розв'язана Росією війна в Україні та її вплив на 1,3 млрд жителів Африки, зокрема зростання цін на нафту й харчові продукти, матимуть центральне місце під час переговорів Лаврова в ПАР.

Источник: gordonua.com