Мін'юст США вимагав із криптобіржі Binance $4 млрд за врегулювання кримінальної справи

Мін'юст США вимагав із криптобіржі Binance $4 млрд за врегулювання кримінальної справи

Міністерство юстиції США вимагає від криптовалютної біржі Binance понад $4 млрд. для врегулювання багаторічного розслідування щодо майданчика. Про це пише видання Bloomberg із посиланням на власні обізнані джерела.

За словами людей, знайомих з ходом переговорів між Мін'юстом і Binance, засновник і голова Binance Чанпен Чжао (Changpeng Zhao) може бути притягнутий до кримінальної відповідальності в США в рамках врегулювання розслідування щодо причетності платформи до відмивання коштів, банківського шахрайства та порушення санкцій. Зазначається, що Чжао проживає в ОАЕ, з якими США не мають договору про екстрадицію, тому притягти його до відповідальності буде непросто. Офіційні представники Binance та Мін'юсту поки що утримуються від коментарів з цього питання.

Джерело Bloomberg повідомило, що офіційна заява Мін'юсту у справі може бути оприлюднена до кінця цього місяця, зазначивши, що ситуація продовжує залишатися нестабільною. Точні терміни та структура запропонованого рішення, а також конкретні звинувачення офіційно ще не були підтверджені. Очікується, що Binance для врегулювання справи доведеться виплатити понад $4 млрд, що стане одним із найбільших штрафів у кримінальних справах, пов'язаних із криптовалютою.

Поінформоване джерело видання розповіло, що запропонований Мін'юстом спосіб врегулювання претензій спрямований на досягнення балансу. В результаті Binance зможе продовжити роботу, не ризикуючи повним крахом, який може спричинити негативні наслідки для ринків та власників цифрових активів. Інше джерело розповіло, що Binance прагне мінімізувати свої ризики за будь-якого розкладу і наполягає на включенні до угоди пункту про відстрочення судового переслідування.

Якщо Binance та Мін'юст домовляться про відстрочення судового переслідування, то відомство подасть проти криптовалютної платформи кримінальну заяву. Очікується, що США не порушить кримінальну справу доти, доки компанія дотримуватиметься приписів, які зазвичай включають виплату суттєвого штрафу та згоду на надання докладних фактів, що підтверджують допущені правопорушення. Також ймовірно буде встановлений процес контролю за дотриманням компанією вимог.

Щодо безпосередньо звинувачень на адресу Binance, то, за даними джерела, Мін'юст підозрює платформу в тому, що вона сприяла обходу американських санкцій щодо росії та ірану. На додаток до цього відомство перевіряє біржу щодо проведення транзакцій, вкладених у фінансування терористичних організацій на Близькому Сході.