Microsoft працює над чат-ботом Xbox AI

Дмитро Сизов
Microsoft працює над чат-ботом Xbox AI

Зараз Microsoft тестує новий чат-бот Xbox на основі штучного інтелекту, який можна використовувати для автоматизації завдань підтримки. Джерела, знайомі з планами Microsoft, повідомили The Verge , що гігант програмного забезпечення тестував «втіленого ШІ-персонажа», який анімує, коли відповідає на запити служби підтримки Xbox. Я розумію, що цей чат-бот Xbox AI є частиною масштабних зусиль корпорації Майкрософт із застосування штучного інтелекту на її платформі та службах Xbox.

Чат-бот Xbox AI підключений до документів підтримки Microsoft для мережі та екосистеми Xbox і може відповідати на запитання та навіть обробляти відшкодування за гру з веб-сайту підтримки Microsoft. «Цей агент може допомогти вам із запитаннями щодо підтримки Xbox», — йдеться в описі внутрішнього чат-бота Xbox у Microsoft.

Останнім часом корпорація Майкрософт ширше розширила тестовий пул для свого чат-бота Xbox, припускаючи, що цей прототип «Віртуального агента підтримки Xbox» одного разу може обробляти запити підтримки для всіх клієнтів Xbox. Microsoft підтвердила The Verge існування свого чат-бота .

«Ми тестуємо віртуального агента служби підтримки Xbox, внутрішнього прототипу анімованого персонажа, який може запитувати теми служби підтримки Xbox за допомогою голосу або тексту», — говорить Хайян Чжан, генеральний менеджер ігрового ШІ в Xbox, у заяві The Verge . «Прототип полегшує та пришвидшує гравцям отримання допомоги з питань підтримки за допомогою природної мови, беручи інформацію з існуючих сторінок підтримки Xbox».

Мені сказали, що чат-бот Xbox схожий на те, що Microsoft заохочує створювати своїх клієнтів для автоматизації завдань підтримки. Microsoft має власну службу Azure AI Bot Service , яку такі компанії, як Vodafone, PwC та інші, використовують для створення розмовних ботів AI.

Чат-бот Xbox починає запитувати гравців «Чим я можу вам допомогти сьогодні?» і може швидко відповідати на запити підтримки, починаючи від поломки Xbox і закінчуючи вирішенням проблем із платними підписками. Джерела повідомляють мені, що чат-бот Xbox зараз також тестується всередині корпорації Майкрософт на відповідність запитам підтримки для служби розміщення серверів Minecraft Realms на основі підписки.

Прототип чат-бота Xbox від Microsoft є частиною ширших зусиль Microsoft Gaming, спрямованих на впровадження функцій та інструментів на базі штучного інтелекту на платформу Xbox і інструменти розробника. Джерела повідомляють мені, що Microsoft також працює над запровадженням функцій штучного інтелекту для створення ігрового контенту, ігрових операцій, а також своєї платформи та пристроїв Xbox. Це включає в себе експерименти зі створеним штучним інтелектом мистецтвом і ресурсами для ігор, тестування ігор штучного інтелекту та генеративні NPC зі штучним інтелектом, для розробки яких Microsoft уже співпрацює з Inworld .

Корпорація Майкрософт також розглядає можливість створення копілотів на базі штучного інтелекту для завдань безпеки та модерації, включаючи модерацію вмісту на платформі Xbox, а також для допомоги в процесах примусового виконання та апеляцій. Microsoft також шукає, як можна додати в ігри помічників на основі штучного інтелекту, щоб гравці могли отримати допомогу під час гри.

Співробітники Xbox публічно не визнавали ширших зусиль AI для Microsoft Gaming, частково через те, що компанія діє обережно, орієнтуючись на сприйняття AI в іграх. Генеральний директор Microsoft Сатья Наделла спонукав усі компанії компанії думати про те, як штучний інтелект можна використовувати в продуктах і послугах, але Xbox досі зосереджувався на стороні розробників інструментів штучного інтелекту.

Під час зустрічі Xbox з усіх сторін на початку цього року керівництво Microsoft окреслило бачення «Xbox всюди» , яке включало «інновації штучного інтелекту» як ключову частину цих амбіцій, поряд із екосистемою пристроїв і платформою Xbox, яка дозволяє гравцям грати де завгодно.

Корпорація Майкрософт анонсувала надпотужну Xbox наступного покоління лише через кілька днів після цієї зустрічі з усіма руками, а президент Xbox Сара Бонд пообіцяла «найбільший технічний стрибок, який ви коли-небудь бачили в апаратному поколінні». Я розумію, що частково цей технічний стрибок залучатиме ШІ.

Ходять чутки, що Sony готується випустити консоль PS5 Pro пізніше цього року, яка включає PlayStation Spectral Super Resolution (PSSR), техніку масштабування зображення, схожу на DLSS від Nvidia або FSR від AMD. Масштабування зображень на консолях за допомогою штучного інтелекту не набуло такого широкого поширення, як еквіваленти ігор для ПК, і незабаром Immortals of Aveum стане першою консольною грою з підтримкою створення кадрів AMD FSR 3 . Корпорація Майкрософт намагатиметься не відставати від жодних зусиль Sony щодо розширення штучного інтелекту.

Очевидно, що Microsoft багато думає про штучний інтелект в іграх, але те, як він з’явиться першим, ймовірно, не буде просунутим способом, який зараз обговорюється всередині компанії. Натомість він може з’явитися з анімованою посмішкою, коли ви намагаєтесь зрозуміти, як виправити код помилки Xbox.