Meta закриває майже 9000 облікових записів у Facebook та Instagram, пов’язаних із китайською кампанією «Spamouflage»

Дмитро Сизов
Meta закриває майже 9000 облікових записів у Facebook та Instagram, пов’язаних із китайською кампанією «Spamouflage»

Згідно з даними компанії , Meta закрила близько 9000 облікових записів, груп і сторінок у Facebook і Instagram , пов’язаних із китайською мережею політичного спаму, яка була націлена на користувачів в Австралії та інших частинах світу.

Meta почала досліджувати так звану мережу Spamouflage після того, як кілька дослідницьких груп, включаючи Австралійський інститут стратегічної політики (Aspi), вперше виявили кампанію іноземного впливу .

У звіті, опублікованому гігантом соціальних медіа у вівторок, Meta заявила, що видалила 7704 облікові записи Facebook , 954 сторінки, 15 груп і 15 облікових записів Instagram, визначених як такі, що порушують політику компанії щодо неавтентичної поведінки.

Близько 560 000 облікових записів стежили за однією або кількома сторінками, і Meta заявила, що сторінки, ймовірно, були отримані від операторів спаму. Кампанія витратила 3500 доларів США (5430 австралійських доларів) на рекламу у Facebook.

«Ця мережа виникла в Китаї та націлена на багато регіонів світу, включаючи Тайвань, Сполучені Штати, Австралію, Великобританію, Японію та світову китайськомовну аудиторію», — сказав Мета.

Компанія заявила, що виявила операцію впливу на понад 50 онлайн-платформах і форумах, включаючи YouTube, TikTok, Reddit, Pinterest, Medium, Blogspot, Livejournal і платформу X, раніше відому як Twitter, на додаток до Instagram і Facebook.

У той час як мережа Spamouflage працювала в Китаї, Meta змогла визначити велику кількість облікових записів, які, як видається, були запущені зі спільного місця, наприклад офісу, зі змінними моделями, такими як спалахи активності вранці та вдень за пекінським часом, з перерви на обід і вечерю.

Мета-графік часу пікової активності для облікових записів, визначених як частина кампанії впливу Spamouflage
Мета-графік часу пікової активності для облікових записів, визначених як частина кампанії впливу Spamouflage. Фото: Мета

Meta сказав, що мережа зазвичай публікує позитивні коментарі про Китай і провінцію Сіньцзян, а також критикує США, західну зовнішню політику та критику китайського уряду, включаючи журналістів і дослідників.

Кампанія перейшла з великих платформ, таких як Facebook і Twitter, на менші сайти після того, як вона була спочатку ідентифікована та заблокована платформами в 2019 році.

«Spamouflage активно використовував Medium, X (він же Twitter), Reddit, YouTube, Vimeo та Soundcloud».

Іноді допис був зовсім не пов’язаний з іншим вмістом на сайті. На Quora, наприклад, у відповідь на запитання «Як я скину жир на животі за допомогою підйому ваги?», обліковий запис, пов’язаний з кампанією, відповів статтею «Проти телекомунікаційного та онлайн-шахрайства, китайська поліція зміцнює міжнародне правоохоронне співробітництво».

У звіті зазначено, що кампанію також було розміщено на форумі китайської діаспори, присвяченому громаді Мельбурна.

Мета повідомила, що одна з великих кампаній, яку проводила операція, публікувала публікації, які намагалися стверджувати, що походження Covid – це США, включаючи 66-сторінкову «дослідницьку статтю», опубліковану групою, яка включала постійно неправильне написання імен ключових героїв у статті.

Потім група опублікувала два відео на YouTube і Vimeo для просування газети, а потім створила статтю, в якій цитувала дослідження та вставила відео, щоб стверджувати, що США «приховували правду» про походження Covid. Цю статтю потім поширили на форумах, включаючи LiveJournal, Tumblr і Medium, і поділилися цими посиланнями в соціальних мережах.

Стаття, орієнтована на Австралію, яку виявила Meta, зосереджена на критиці рішення SBS у 2021 році призупинити трансляцію китайських державних каналів після скарг правозахисних груп.

Попри велику кількість облікових записів і використовуваних платформ, Meta каже, що операція Spamouflage «постійно намагалася вийти за межі власної (фейкової) ехокамери».

«Багато коментарів до дописів Spamouflage, які ми спостерігали, надійшли з інших облікових записів Spamouflage, намагаючись створити враження, що вони популярніші, ніж насправді».

Скріншот публікації облікового запису, пов’язаного з китайською кампанією впливу
Скріншот допису – від облікового запису, пов’язаного з китайською кампанією впливу – яка мало залучена. Фото: Мета

Meta звинуватила це частково через низький контроль якості, а також через те, що багато придбаних сторінок були абсолютно не пов’язані з тим, про що кампанія намагалася опублікувати. Кампанія є однією з п’яти, детально описаних у квартальному звіті Meta, а інші стосуються кампаній з Росії, Ірану та Туреччини.

У попередній доповіді Аспі говориться, що операції впливу Комуністичної партії Китаю, ймовірно, проводилися паралельно, якщо не колективно, кількома партійно-державними установами Китаю, включаючи сили стратегічної підтримки Народно-визвольної армії (PLASSF), міністерство державної безпеки (MSS), Центральний відділ пропаганди, Міністерство громадської безпеки (MPS) і Управління кіберпростору Китаю (CAC), які іноді здавалося, співпрацювали з приватними китайськими компаніями.