Маск перервав інтернет українським військовим, які атакували російський флот

Дмитро Сизов
Маск перервав інтернет українським військовим, які атакували російський флот

Нові подробиці інциденту, про який повідомлялося раніше, підкреслюють, наскільки критичним став SpaceX до уряду США. Згідно з новою біографією засновника SpaceX Ілона Маска, SpaceX припинила послуги супутникового Інтернету Starlink для українських підводних безпілотників саме тоді, коли вони атакували російський Чорноморський флот.

Нові подробиці інциденту, про який повідомлялося раніше, підкреслюють, наскільки багато урядів стали залежними від людини, яка контролює як домінуючий засіб високошвидкісного зв’язку, так і головну платформу для публічного дискурсу, X.

Маск купив X, тоді відомий як Twitter, минулого року після того, як перетворив SpaceX у вашингтонську електростанцію.

Згідно з повідомленням CNN, озброєні підводні дрони були готові атакувати російський флот, у якому цитується уривок майбутньої біографії Маска Волтера Айзексона, колишнього виконавчого директора CNN. Натомість згідно з книгою, яка надійшла в продаж у вівторок, дрони «втратили зв’язок і нешкідливо викинулися на берег».

Згідно зі звітом, українські та американські чиновники намагалися відновити обслуговування, звертаючись безпосередньо до Маска. Зрештою Маск погодився.

Але розповідь про інцидент є нагадуванням про те, що засновник SpaceX накопичив величезний вплив, оскільки його конкуренти виявилися нездатними встигати за запаморочливими темпами інновацій. Цей вплив свідчить про те, що уряд повинен дотримуватися тонкого балансу, коли компанії впроваджують інновації швидше, ніж їхні конкуренти — або сам уряд.

«Однією з переваг є величезна кількість інновацій, які надходять із приватного сектору, які уряд хоче використати, щоб випередити Китай та інші», — сказав Брайан Віден, директор із програмного планування Secure World Foundation, танк. «Зворотний бік полягає в тому, що це дає набагато більше влади приватному сектору і особливо мільярдерам, які контролюють ці компанії та технології».

На X влада і ртуті рішення Маска викликали жах у деяких посадовців і експертів громадянського суспільства, оскільки пропаганда поширюється перед хвилею виборів по всьому світу наступного року.

Припинення місії України на середині потоку «є чудовим прикладом концентрації влади комунікаційних платформ в руках кількох приватних компаній», — сказав Брет Шафер, аналітик Alliance for Securing Democracy.

Маск припинив попереджати користувачів X, коли контент, який вони переглядали, був з контрольованих державою ЗМІ, а пропагандисти з Росії та інших країн скористалися перевагою, щоб розширити їхній контент, купивши позначки перевірки.

Дослідження, проведене на замовлення Європейського Союзу, показало цього тижня, що російська пропаганда охоплює більше людей на X, ніж до війни в Україні. І перед обличчям критики щодо зростання ненависті, Маск подав до суду на одну некомерційну організацію та погрожував подати до суду на іншу, Лігу проти наклепу .