Лікар розповів, у яких випадках небезпечно їсти лимон під час застуди

Є лимон у сезон застуди можна і потрібно, але в помірній кількості та з урахуванням деяких умов, інакше це призведе до неприємних наслідків.

У сезон застуд часто приходимо до профілактики здоров’я за допомогою народних засобів. Лимон – саме один із таких продуктів. Ще наші бабусі робили нам чай із лимоном, як тільки ми починали чхати. Тим не менш, і таке лікування має наслідки. Кандидат медичних наук Володимир Зайцев розповів, чим є небезпечним надмірне вживання лимона.

Хвороби горла

Лимон, як і інші цитрусові, має дратівливий ефект. Тому інтенсивне його вживання може спровокувати запалення піднебінних мигдаликів. Це може призвести до хронічного тонзиліту або гранульозного фарингіту. Організм під час застуди у таких випадках намагається захиститися, тому людина починає відчувати сильну млявість та втому, пояснив лікар.

Проблеми із шлунково-кишковим трактом

Зайцев попередив, що лимон у великих кількостях небезпечний тим людям, які мають проблеми зі шлунково-кишковим трактом. Справа в тому, що цитрусові, як і імбир, стимулюють підвищення кислотності в шлунку. У кожної людини вона різна: що вище, то гірше. Тому будьте обережні з лимоном. Адже надто висока кислотність може призвести до гастриту чи виразки.

Знижена кислотність

У всьому важлива міра, тому людям і зі зниженою кислотністю лимон, як і будь-які цитрусові, також протипоказаний. У таких людей часто виникає гастроезофагеальна рефлюксна хвороба. Вона відома тим, що після їжі людина починає відчувати печію. А такі тяжкі для шлунка продукти, як лимон або грейпфрут, лише сильніше провокують симптоми захворювання.

Яка оптимальна норма

Лимон завдяки своєму складу, зокрема вітаміну С, дуже корисний тим, хто застудився, і є відмінною профілактикою для тих, хто часто хворіє. Але лікар попередив, що їсти цей фрукт потрібно їсти обережно, особливо тим, у кого є перераховані вище проблеми зі здоров’ям. Тим не менш, одна часточка лимона в чаї здоров’ю точно не нашкодить, навіть якщо ви вип’єте за день три або чотири таких кухлі. При цьому фахівець зазначив, що не варто вичавлювати в напій одразу половину лимона. А також краще відмовитися від споживання фрукта без чаю чи води. Зайцев пояснив це тим, що лимонна кислота в такому разі завдає сильної шкоди слизовій оболонці незалежно від того, здорова ви людина чи ні.

Источник: woman24.kyiv.ua