Конфлікт в Авдіївці: віджимання бізнесу чи законні вимоги

Володимир Кондрашов
Конфлікт в Авдіївці: віджимання бізнесу чи законні вимоги

Минулого тижня наш портал опублікував статтю про нібито «рейдерське захоплення» місцевою владою бізнесу провайдера ТОВ «Онлайн Україна» в прифронтовій Авдіївці.

Тоді представник провайдера заявляв, що працівники місцевого КП «Служба єдиного замовника» без жодних дозволів знищують його обладнання, а збитки, завдані комунальниками, оцінюються у сотні тисяч гривень.

Нагадаємо, 30 серпня працівники місцевого КП «СЕЗ» розпочали демонтаж обладнання, яке, за словами представника провайдера, належить ТОВ «Онлайн Україна». Директор Авдіївської філії ТОВ «Онлайн Україна» Олександр Мелешко напряму заявив про тиск міської влади на бізнес через громадянську позицію компанії.

На жаль, при підготовці першого матеріалу нам не вдалося отримати коментарі місцевої влади чи комунальників.

Як стало відомо зараз, ситуація досить неоднозначна і не схожа на банальне «рейдерське захоплення» бізнесу, адже, по-перше, провайдер офіційно не визнає, що демонтоване обладнання належить саме йому, а по-друге – ТОВ «Онлайн Україна» підозрюється в несанкціонованому відборі електроенергії саме цим обладнанням, що лягає додатковим тягарем на плечі громади прифронтового міста.

Журналіст InternetUA поспілкувався з керівником Авдіївської військово-цивільної адміністрації Павлом Малихіним.  

Сьогодні ми публікуємо позицію місцевої влади щодо цього конфлікту.

malihyn.jpg (45 KB)

– Розкажіть історію конфлікту з ТОВ «Онлайн Україна».

– Конфлікту як такого не існує. Натомість існують проблемні питання діяльності ТОВ «Онлайн Україна», які вирішуються юридичним шляхом.

– Які відносини на даний момент пов'язують Авдіївську ВЦА/Авдіївську міськраду з ТОВ «Онлайн Україна»? Чи є у провайдера діючі договори з міськрадою?

– Відносини, як між органом місцевої влади та суб’єктом підприємницької діяльності. Стосовно наявності діючих договорів між провайдером і міською радою військово-цивільній адміністрації ця інформація не відома.

– Кому належить телеком-обладнання та мережі, демонтовані КП «СЄЗ»?

– Належність телеком-обладнання, яке демонтується КП «СЕЗ», Авдіївською міською радою не встановлена.

– В чому причина демонтажу даного обладнання?

– Під час перевірки фактів незаконного підключення ТОВ «Онлайн Україна» до електромереж комісією був встановлений факт порушення ТОВ «Онлайн Україна» правочинних державних документів у сфері енергетики. Тому, з метою припинення несанкціонованого відбору електроенергії зі сторони ТОВ «Онлайн Україна», КП «СЕЗ» Авдіївської міської ради були проведені роботи з відключення струмоприймачів ТОВ «Онлайн Україна» від внутрішньо будинкових мереж, до приведення електроспоживання струмоприймачами ТОВ «Онлайн Україна» до вимог чинних нормативних документів

– Хто приймав рішення про демонтаж мереж і обладнання? Коли було прийнято рішення?

– На підставі ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» та наказу КП «СЕЗ» Авдіївської міської ради від 27.08.2018 року № 363 балансоутримувачем КП «СЕЗ» Авдіївської міської ради було прийнято рішення демонтувати обладнання, оскільки відключення струмоприймачів не дало позитивного результату, оскільки працівники інтернет-провайдера ТОВ «Онлайн Україна» знову самовільно підключали обладнання до внутрішньо будинкових електромереж.

– Оцініть обсяг демонтованого обладнання (кілометри ВОЛЗ, кількість «ящиків» і т.п)?

– Згідно з даними КП «СЕЗ» Авдіївської міської ради, у вересні 2018 року демонтовані кабель чорний – 179,25 м., кабель (двожильний, чорний)- 93,85 м., натяжні затискачі – 4 шт., комутативні шафи- 5 шт., дроти – 170,95 м., розподільча шафа – 1 шт., приставки у кількості 3 шт., безперебійник – 1 шт., скриня – 3 шт.

– При демонтажі обладнання чи сповіщали про це абонентів провайдера?

– Інформація стосовно сповіщення абонентів ТОВ «Онлайн Україна» оператором нам не відома.

– З ким укладали договори абоненти провайдера?

– Даною інформацією ми не володіємо. Вважаємо, що у абонентів є право вільного вибору постачальника телекомунікаційних послуг, і ніхто не може вказати їм, з ким укладати договори.

– Олександр Мелешко говорив, що вони подали документи до ВЦА на переукладання договорів з місцевою владою. Чи отримували ви такі дані і чи було прийнято якесь рішення?

– Так, в серпі 2018 року від представника ТОВ «Онлайн Україна» надійшла заява про намір укласти договір оренди нежитлового приміщення. Заява була розглянута та у відповідь керівником військово-цивільної адміністрації міста Авдіївка Донецької області було прийняте розпорядження від 05.09.2018 № 695 «Про укладання договору оренди з ТОВ «Онлайн Україна». Згідно з цим розпорядженням, Комунальне Підприємство «Служба Єдиного Замовника» Авдіївської міської ради зобов’язано укласти договір з ТОВ «Онлайн Україна».

– Які подальші кроки Авдіївської ВЦА у вирішенні конфлікту, що виник?

– Безумовно, ми опікуємся цією проблемою і розуміємо, що населення Авдіївки потребує в наданні якісних телекомунікаційних послуг. Зі своєї сторони ВЦА в межах своїх повноважень зробила все можливе для вирішення даного питання в законному руслі, далі все залежить тільки від сторони орендаря і виконання ним законних умов договору.