Київське море врятувало від катувань: сотні жителів Димера перепливали річку, втікаючи від окупантів

Після російського вторгнення на територію Київщини човнами через Київське море перепливали 800 людей. Так вони дісталися з Димера у безпечніше місце на контрольовану ЗСУ територію та втекли від тортур окупантів.

Доставляли човнами людей місцеві рибалки.

“Люди потрапляли холодними, обмороженими “, = розповів Вадим Бустиренко, керівник ТРО Київщини.

Про евакуацію населення ще до того, як було офіційно відкрито «зелені коридори» розповідає Моя Київщина.

Голова громади Володимир Підкурганний увесь період окупації залишався у Вишгородському районі та намагався доставляти гуманітарну допомогу.

«Фактично війна почалася 24, а 25 числа громада уже була окупована. Менше ніж через добу. За цей час під 60% населення покинули територію громади. А ті, що залишились, з перших днів опинились без світла, без теплопостачання, частково без водопостачання, були величезні проблеми з мобільним зв’язком, і без транспортного сполучення на територію, яка контролюється нашими збройними силами», – поділився в проекті «Різні історії. Одна війна» Димерський селищний голова Володимир Підкурганний.

Під час окупації Димера загинули близько 20 людей, частину жителів, які не вибрались з населеного пункту, росіяни захопили в полон та вивезли на територію Білорусі.

Источник: bigkyiv.com.ua