Керівниця відділу безпеки Meta наразі взялася за перевірку віку користувавчів онлайн

Дмитро Сизов
Керівниця відділу безпеки Meta наразі взялася за перевірку віку користувавчів онлайн

«Можливість знати чийсь вік і водночас намагатися захистити конфіденційність може бути непростою справою», — каже глобальний керівник відділу безпеки Meta Антігона Девіс. Meta виступає  за те, щоб оператори магазинів додатків,  такі як Apple і Google, відповідали за перевірку віку користувачів і запитували згоду батьків на завантаження програм. Тепер він використовує власний магазин віртуальної реальності Quest як модель того, як, на його думку, це має працювати.

Meta спонукає користувачів Quest 2 і 3 повторно ввести свої дати народження, щоб мати змогу розмістити облікові записи у відповідному віці, оскільки намагається централізувати перевірку віку через свій магазин Quest. Підлітки віком від 13 до 17 років матимуть додаткові параметри конфіденційності, увімкнені за замовчуванням, і за ними можна буде стежити за допомогою інструментів батьківського контролю. Для підлітків віком від 10 до 12 років увімкнено ще більш обмежувальні параметри: лише батьки або опікуни можуть змінювати налаштування конфіденційності.

Девіс сказав The Verge , що Meta намагається розв'язати проблеми перевірки віку за допомогою цих зусиль, «захищаючи при цьому конфіденційність і міркування доступу. І ви побачите те саме у федеральному законодавстві, яке ми пропонуємо».

Meta інвестує у власний API вікових груп користувачів , щоб розробники додатків могли сортувати свої пропозиції за різними віковими групами. Meta просить розробників самостійно вказати, на яку вікову групу (підлітки, підлітки чи дорослі) націлені їхні програми, і за допомогою API Meta може спілкуватися з програмою про те, чи має користувач право використовувати її чи ні.

Це схоже на те, що Meta запропонувала на федеральному рівні, де вона хоче, щоб операторам магазинів мобільних додатків, таким як Apple і Google, було доручено перевіряти вік користувачів, щоб інформація могла надаватися додаткам, які використовуються на їхніх пристроях. Це означатиме, що користувачам не потрібно буде перевіряти свій вік від однієї програми до іншої, оскільки вони робитимуть це один раз під час налаштування своїх телефонів.

Якщо це звучить так, ніби Meta перекладає відповідальність за перевірку віку на інші технологічні компанії, Девіс каже, що її робота над магазином Quest має показати, що вона підтримує те, за що виступає.

"Там, де у нас є магазин додатків, ми" вживаємо заходів, сказав Девіс The Verge . «Про це свідчить те, що ми робимо сьогодні».

Проте пошук правильного методу перевірки віку залишається складним завданням. Деякі політики висміювали такі методи, як самопроголошені дати народження для перевірки віку, оскільки в додатку легко збрехати. Девіс сказав, що Meta повторно перевірить усіх користувачів, які скажуть, що вони раптово перебувають у іншій віковій категорії, коли вони повторно введуть свій день народження, і вимагатиме від них підтвердження за допомогою посвідчення особи або кредитної картки. Meta не зберігає цю інформацію довгостроково після завершення процесу.

У різних службах Meta випробувала низку методів перевірки віку. Наприклад, він використовує інструмент штучного інтелекту для сканування обличчя Yoti на Facebook Dating, а також час від часу перевіряє державні ідентифікатори, які він зберігає на короткий термін із зацифруванням. Але ідеального рішення немає.

«Немає однієї панацеї», — сказав Девіс. «Ось чому я думаю, ви бачите, що галузь трохи насилу придумала просте та легке рішення».

Ось чому, за словами Девіса, найпростішим і найменш порушуючим конфіденційність способом перевірки віку було б, коли споживачі налаштовують свої телефони, особливо тому, що це час, коли діти та підлітки, ймовірно, знаходяться поруч зі своїми батьками, що збільшує ймовірність точніша інформація про вік.

Хоча заходи безпеки в Інтернеті для дітей є гарячою темою в Конгресі, цього року є обмежений час для ухвалення законодавства. Тим часом штати, включаючи Флориду , просунулися вперед із власними законами про перевірку віку, вимагаючи згоди батьків на використання соціальних мереж для великих груп молодих підлітків.

Девіс сказав, що це створює складну систему для навігації компаній. «Те, що ви зараз бачите, полягає в тому, що деякі штати вказують тип і форму підтвердження віку, а деякі штати не вказують тип і форму підтвердження віку. Деякі мають уявлення про показники точності, які, на їхню думку, повинні застосовуватися; деякі не пропонують жодних показників точності», – сказав Девіс. «У багатьох законах є значна неоднозначність, і я думаю, що виникнуть певні занепокоєння щодо відповідальності та ризиків для всіх компаній із законами, якими вони є зараз».