Казначейство США попереджає, що ШІ робить фінансові шахрайства легшими та вдосконаленими

Дмитро Сизов
Казначейство США попереджає, що ШІ робить фінансові шахрайства легшими та вдосконаленими

Штучний інтелект полегшує шахраям здійснення більш витончених атак на фінансові компанії, йдеться в звіті Міністерства фінансів США.

Нещодавні досягнення в області ШІ означають, що злочинці можуть більш реалістично імітувати голос або відео, щоб видавати себе за клієнтів у фінансових установах і отримувати доступ до рахунків, пише агентство. За даними Міністерства фінансів, вони також дозволяють зловмисникам створювати дедалі складніші фішингові атаки електронної пошти з кращим форматуванням і меншою кількістю помилок.

«Штучний інтелект переосмислює кібербезпеку та шахрайство в секторі фінансових послуг», — заявила заступник міністра внутрішніх фінансів Неллі Лян у заяві, що супроводжує звіт, який був виданий згідно з указом президента минулого року.

Агентство є останнім, хто попереджає про штучний інтелект, який представляє ризики та можливості. Основні фінансові регулятори, зокрема Федеральна резервна система , Комісія з цінних паперів і бірж і Бюро захисту прав споживачів , висловили занепокоєння щодо будь-чого: від дискримінації до потенційного системного ризику .

Адміністрація Байдена працюватиме з фінансовими компаніями, щоб використовувати нові технології, а також «захищати від загроз операційній стійкості та фінансовій стабільності», — сказала Неллі Лян.

У рамках звіту Міністерство фінансів провело 42 інтерв’ю з особами зі секторів фінансових послуг та інформаційних технологій, постачальниками даних і компаніями, які займаються боротьбою з шахрайством і відмиванням грошей. Однією з проблем була можлива «регуляторна фрагментація», оскільки федеральні та державні органи встановлюють основні правила для ШІ.

Міністерство фінансів повідомило, що співпрацюватиме з Координаційною радою сектору фінансових послуг, очолюваною галуззю, і Комітетом з фінансової та банківської інформаційної інфраструктури, яким поставлено завдання покращити співпрацю між фінансовими регуляторами, щоб забезпечити синхронізацію регуляторних зусиль.

Розриви між фірмами

У звіті зазначено, що менші фінансові фірми, на відміну від великих компаній, мають менше ІТ-ресурсів і досвіду для розробки систем штучного інтелекту своїми силами, і їм часто доводиться покладатися на сторонніх розробників. Вони також мають доступ до меншої кількості внутрішніх даних для навчання моделей штучного інтелекту для запобігання шахрайству.

Щоб усунути цю прогалину, Асоціація американських банкірів розробляє пілотну програму для сприяння галузевому обміну інформацією про шахрайство та іншу незаконну діяльність. Уряд США також може допомогти, надавши доступ до історичних звітів про шахрайство, щоб допомогти навчити моделі штучного інтелекту, повідомило Міністерство фінансів.

Міністерство фінансів також виклало низку інших кроків, які повинні розглянути уряд і галузь, включаючи розробку спільної мови щодо штучного інтелекту та використання стандартизованих описів для певних систем штучного інтелекту, наданих постачальниками, щоб визначити, які дані використовувалися для навчання моделі та звідки вони походять.