Каліфорнійський стартап Kodiak займеться дронами для Пентагону

Дмитро Сизов

Kodiak Robotics, стартап автономних вантажівок, отримає 49,9 мільйона доларів, щоб допомогти армії США розробити безпілотні транспортні засоби для розвідки, спостереження та інших місій «високого ризику».

Компанія з Маунтін-В’ю, штат Каліфорнія, яка в основному створює безпілотні системи для вантажних вантажівок, розроблятиме транспортні засоби для програми армії США Robotic Combat Vehicle. Згідно з угодою з Міністерством оборони США, співпраця триватиме 24 місяці, каже Кадьяк.

767A6998_1.webp (24 KB)

Деталі про типи транспортних засобів, які Kodiak, як каже, розроблятиме для армії, поки що неясні. За словами компанії, «Kodiak розроблятиме технологію автономних транспортних засобів для армії, щоб орієнтуватися на складній місцевості, різноманітних умовах експлуатації та середовищах із загрозою GPS, а також забезпечуватиме армії можливість дистанційно керувати транспортними засобами, коли це необхідно».

Наприклад, використання протиракетних засобів у воєнний час може «суттєво знизити ризик для військ, водночас надаючи їм більший доступ до необхідної інформації на місці», додає Кадьяк.

«Я створив Kodiak, тому що вірю, що автономні технології можуть врятувати життя, і допомога армії США в розробці безпілотних транспортних засобів для найскладніших робочих умов ідеально відповідає цій меті», — сказав Дон Бернетт, засновник і генеральний директор Kodiak Robotics, у заяві.

Антивізори та військово-промисловий комплекс США повернулися в минуле , оскільки безпілотні технології отримали величезний поштовх завдяки програмі DARPA кілька десятиліть тому. І, звичайно, військові регулярно розгортають безпілотники та інші дистанційно керовані літальні апарати та транспортні засоби в зонах бойових дій.

Kodiak співпрацює з Ikea для перевезення вантажів за допомогою автономних вантажівок. Нещодавно компанія завершила комерційний запуск від узбережжя до узбережжя між Флоридою, Техасом і Каліфорнією. Вантажівки Kodiak працюють із безпечними водіями за кермом, хоча вантажівки керуються системою AV компанії.