Instagram і Facebook видалили акаунти верховного лідера Ірану

Дмитро Сизов
Instagram і Facebook видалили акаунти верховного лідера Ірану

Meta видалила облікові записи в Instagram і Facebook, які ведуть від імені верховного лідера Ірану аятоли Алі Хаменеї, після критики щодо його підтримки ХАМАС після нападу угруповання на Ізраїль 7 жовтня, який спровокував багатомісячну війну, яка все ще триває в секторі Газа, повідомляє компанія . підтверджено в п'ятницю.

Компанія Meta, яка базується в Менло-Парку, штат Каліфорнія, не надала жодної конкретної інформації щодо своїх міркувань. Однак у компанії заявили, що видалили облікові записи «через неодноразове порушення нашої політики щодо небезпечних організацій і осіб».

«Ми не дозволяємо організаціям або окремим особам, які проголошують насильницьку місію або залучені до насильства, мати присутність на наших платформах», — йдеться в політиці. Це має в собі тих, кого уряд США визнав терористами. Місія Ірану в ООН не відразу відповіла на запит про коментар.

Акаунти, пов’язані з верховним лідером, вихваляли напад ХАМАС на Ізраїль, у результаті якого загинуло 1200 людей і близько 250 інших було взято в заручники. Відразу після нападу Хаменеї підтримав ХАМАС у своїй промові, сказавши: «Ми цілуємо руки тим, хто планував атаку на сіоністський режим ». Хаменеї все ще веде обліковий запис на X, колишній Twitter.

Останніми роками зростає тиск на онлайн-платформи, щоб усунути Хаменеї, особливо після масових протестів, які відбулися після смерті Махси Аміні у 2022 році після її арешту нібито за те, як вона носила обов’язкову хустку в Ірані.

Використання Хаменеї Facebook викликало критику після того, як він приєднався до нього в 2012 році . Соціальна мережа була заборонена в Ірані після спірних президентських виборів 2009 року та протестів Зеленого руху, що пішли за ними. Іран почав блокувати Instagram і службу обміну повідомленнями Meta WhatsApp після протестів через смерть Аміні.

Іран надав зброю та підтримку ХАМАС, хоча вважається, що Тегеран не керував нападом 7 жовтня. Відтоді війна Ізраїлю проти ХАМАС у секторі Газа призвела до вбивства понад 27 000 палестинців і викликала напруженість на Близькому Сході. Підтримувані Іраном збройні формування, такі як ліванська "Хезболла" та єменські повстанці-хуси, з того часу почали напади на Ізраїль.

Хаменеї та його широка патронажна мережа в Ірані вже давно підпадають під санкції США – сам Хаменеї з 2019 року введений адміністрацією тодішнього президента Дональда Трампа, коли на Близькому Сході почала зростати напруга через те, що Трамп в односторонньому порядку вийшов із ядерної угоди Тегерана зі світовими державами.