Huawei відкликала позов проти влади США через конфісковане обладнання

Huawei відкликала позов проти влади США через конфісковане обладнання

Китайська компанія Huawei Technologies відмовилася від судового позову проти уряду США після того, як Вашингтон повернув компанії телекомунікаційне обладнання, яке було вилучено за підозрою в порушенні експортного контролю два роки тому, передає Reuters.

Huawei, яку в травні ц.р. США внесли в чорний список, подала до суду на Міністерство торгівлі США за захоплення її обладнання на Алясці в 2017 році дорогою назад в Китай після лабораторних випробувань в Каліфорнії.

Huawei повідомила, що уряд США повернув обладнання в серпні і підтвердив, що експортної ліцензії не потрібно. У зв’язку з цим компанія вирішила відкликати позов.

Однак наголосила, що вкрай розчарована тим, що уряд США відмовився дати повне пояснення причин «довільного і незаконного» затримання обладнання протягом двох років.

У Вашингтоні заявляють, що телекомунікаційна апаратура китайської компанії могла бути використана Пекіном для шпигунства, Huawei ці звинувачення відкидає.

Доля Huawei, найбільшого в світі виробника телекомунікаційного устаткування, стала вирішальною в ескалації торгової війни між Пекіном і Вашингтоном.

Адміністрація Трампа додала Huawei в чорний список, заборонивши компанії купувати необхідні деталі і компоненти в американських компаній без схвалення уряду США.

Источник: mind.ua