Хакери отримали контроль над австралійським білбордом, щоб розмістити порнографічні зображення

Хакери на кілька хвилин заволоділи комерційним світлодіодним білбордом в австралійському Брісбені і розмістили на ньому порнографічні зображення.

Ця ситуація продемонструвала, наскільки взаємопов'язаною може бути інфраструктура, і сталася на тлі низки масштабних кібератак на австралійський бізнес, які поставили під загрозу персональні дані мільйонів людей.

Атака сталася вранці 20 листопада, коли хакери отримали контроль над широкоформатним цифровим світлодіодним білбордом уздовж жвавої вулиці Мілтон-Роуд і запустили порнографічний контент на час від декількох секунд до трьох з половиною хвилин, за даними рекламної компанії, що займається розміщенням білбордів, штат Goa.

"Протягом декількох хвилин після того, як сталося порушення, наші ІТ-спеціалісти почали негайне відключення і розслідування", — йдеться в заяві компанії, отриманій газетою Brisbane Times. "Жоден інший екран в нашій мережі не постраждав жодним чином, всі продовжують працювати за розкладом".

Goa є однією з найбільших рекламних компаній в штаті Квінсленд.

Збільшення зв'язку пов'язане з ризиками

Цифрові білборди стали більш поширеною частиною австралійського міського пейзажу, і компанії прагнуть перейти на них через простоту використання та економію коштів.

Традиційні білборди можна змінювати лише на щомісячних циклах і для цього потрібні бригади, крани та щомісячний друк нової реклами.

За допомогою цифрових білбордів нові твори мистецтва можна завантажувати майже миттєво (за дуже невеликі кошти) і в будь-який час. Проте ця зручність пов'язана з підвищеним навантаженням на мережу і ризиком хакерських атак.

Порушення в системі Goa сталося в той час, коли австралійські організації і федеральний уряд намагаються протистояти кібератакам, які націлені на деякі з найбільших підприємств країни.

Серед них Medibank, найбільша приватна медична страхова компанія, Optus, другий за величиною телекомунікаційний провайдер, EnergyAustralia, одна з "великої трійки" енергетичних компаній, і Woolworths, найбільша мережа супермаркетів в Австралії.

Міністерство оборони Австралії також повідомило, що зазнало кібератаки.

У відповідь на це Федеральна поліція Австралії встановила, що хакерська атака на Medibank була здійснена угрупованням, пов'язаним з Росією. Група продовжила скидати кілька траншів приватних даних у темну мережу у відповідь на відмову компанії сплатити викуп у розмірі 10 млн доларів США.

Источник: epochtimes.com.ua