Хакери отримали доступ до техдокументації російського додатка для військових

Хакери отримали доступ до техдокументації російського додатка для військових

Активісти “Кіберспротиву” представили документацію щодо автоматизованої системи керування (АСУ) під назвою “рєпєй”, який є російським аналогом українського додатка для військових “Кропива”.

Насамперед слід зазначити, що українську систему управління тактичною ланкою “Кропива” було розроблено у 2014 році. Вона дозволяє координувати дії підрозділів, обмінюватися даними та використовувати карти місцевості з врахуванням ландшафту.

Підполковник Юрій Вішняков з Росгвардії, який є членом Організаційного відділення Сил спеціального призначення Росгвардії, вирішив допомогти Силам Оборони, надаючи їм доступ до російського аналога “рєпєй”. 

“Що ж, констатуємо, розробники країни-агресора не формулюють власних концепцій АСУ. Це прирікає агресора на “наздоганяючу стратегію” в царині тактичних та оперативно-тактичних АСУ, в рамках якої агресор буде постійно відставати від України: поки зусилля спрямовуються на копіювання трофейних зразків, наші розробники будуть вводити в дію нові”, – зазначили у Центрі національного спротиву.

Відтак зазначили, що росіяни можуть відмовитися від “рєпєй”, оскільки підполковник Вішняков надав Силам Оборони усю документацію та доступ до програми.

Источник: bukvy.org