Google закриє бекдор спаму для політичних кампаній

Дмитро Сизов

Google планує припинити суперечливу пілотну програму, яка дозволяє політичним групам обходити спам-фільтри Gmail пізніше цього місяця, як вперше повідомила The Washington Post.

acastro_STK459_10.webp (10 KB)

Google запустив програму минулого вересня у відповідь на звинувачення республіканців у тому, що алгоритми компанії непропорційно позначають консервативні електронні листи зі збору коштів як спам. Програма дозволяла кандидатам, комітетам політичних партій і комітетам політичних дій лідерів реєструватися в Google, щоб зробити їхні повідомлення виключеними з систем виявлення спаму компанії. 

«Ми продовжуватимемо інвестувати в технології фільтрації спаму, які захищають людей від небажаних повідомлень, і водночас дозволяють відправникам отримувати доступ до вхідних повідомлень користувачів, які хочуть бачити ці повідомлення», — сказав Хосе Кастаньеда, представник Google, у заяві The Verge у вівторок. .

Протягом виборчого циклу 2022 року обурення республіканців щодо технічної цензури було знову розпалене академічним дослідженням, яке виявило , що служба електронної пошти Google, Gmail, позначала електронні листи для збору коштів від Республіканської партії як спам частіше, ніж листи від відправників від Демократичної партії. Для офіційних осіб Республіканського національного комітету та Національного республіканського комітету сенаторів дослідження пояснило, чому кандидати від Республіканської партії часто намагалися зібрати більше грошей, ніж їхні опоненти від Демократичної партії минулого року. 

Пілотна програма була частиною плану Google щодо вирішення проблем збору коштів республіканців. Але RNC і NRSC стверджували, що програма не зайшла достатньо далеко у вирішенні їхніх проблем. Майже через місяць після запуску програми звіти Verge виявили , що RNC не зареєструвався в програмі. У жовтні RNC подала до суду на Google через нібито упередженість проти республіканців, стверджуючи, що спам-фільтри компанії безпосередньо шкодять збору коштів Республіканської партії. 

«Досить — ми подаємо до суду на Google за їхню відверту упередженість проти республіканців», — сказала голова RNC Ронна МакДеніел у заяві, оголосивши про позов у ​​жовтні минулого року. «Ми прагнемо покласти край цій чіткій моделі упередженості».

Раніше цього місяця Федеральна виборча комісія відхилила аналогічну скаргу республіканців щодо спам-фільтрів Google. У січневому листі FEC до Google комісія «не знайшла підстав вважати», що системи фільтрації Gmail є корпоративними внесками в натуральній формі для демократів, повідомляє The Wall Street Journal .