Геймери бойкотують найбільшого розробника відеоігор через цензуру

Геймери бойкотують найбільшого розробника відеоігор через цензуру

Спільнота геймерів закликала бойкотувати компанію-розробника відеоігор Blizzard, яка усунула кіберспортсмена від змагань через підтримку протестів в Гонконзі.

Індустрія відеоігор давно перестала бути чимось вузьконаправленим. Сьогодні це величезний ринок, аудиторією якого стали сотні мільйонів людей по всьому світу. При цьому, кіберспортивні змагання стали повноцінною дисципліною, в якій кіберспортсмени можуть продемонструвати свої навички і заробити мільйони доларів.

Нещодавно на такому змаганні стався, можливо, найсерйозніший скандал у сфері кіберспорту за останні роки. Одна з найвідоміших компаній-розробників відеоігор Blizzard, якій належать бестселери Warcraft, Starcraft, Hearthstone, Overwatch та інші, дискваліфікувала користувача blitzchung на турнірі з Hearthstone. Причиною дискваліфікації стало те, що геймер закликав «звільнити Гонконг» під час прямої трансляції.

Модератори Blizzard визнали це порушенням правил змагання і нанесенням шкоди іміджу компанії. Кіберспортсмена відсторонили від змагань на наступний рік і позбавили його призових коштів.

Оскільки подія виходить далеко за межі індустрії і стосується не тільки політичних моментів, але і свободи слова користувачів в цілому, багато геймерів на соціальному новинному сайті Reddit заявили про бойкот Blizzard.

Гравці пишуть, що американський розробник відеоігор «прогинається під Китай», не бажаючи втрачати величезний ринок і створювати собі проблеми з владою КНР.

Деякі з геймерів заявляють про відмову від продукції компанії і відписки від їх сервісів. Частина користувачів також закликала влаштувати флешмоб на фестивалі BlizzCon, і прийти туди у футболках з написами «я підтримую Гонконг».

У відповідь на це адміністратори офіційного сабреддіту Blizzard лише обмежили доступ до сторінки для всіх користувачів, зробивши її приватною.

Колишній співробітник Blizzard Кевін Ховдестад написав на своїй сторінці у Twitter, що «не всі у компанії згодні з тим, що сталося, і «розгнівані співробітники захистили принципи «думай глобально» та «кожен голос важливий».

Ховдестад також опублікував фото, на якому ці слогани на монументі орка біля офісу Blizzard у Каліфорнії заклеєні аркушем паперу.

Источник: techno.nv.ua