FTC звинуватила керівників Amazon в обмані користувачів

Дмитро Сизов

Федеральна торгова комісія США звинуватила трьох керівників Amazon.com Inc. в участі в передбачуваному плані ускладнення клієнтам скасування підписки на службу членства компанії Prime.

0x800.jpg (54 KB) 

Старших віце-президентів Ніла Ліндсі та Рассела Грандінетті разом із віце-президентом Джамілем Гані сьогодні було додано як відповідачів у позові, поданому FTC проти Amazon у червні. Регулятор заявив, що вони допомогли організувати план і проігнорували прохання співробітників припинити використання методів, щоб «ввести в оману або обманом користувачів», щоб «підписатися на повторний рахунок».

Згідно з документом, Ліндсей керував програмою членства, Грандінетті займався міжнародним споживчим бізнесом, а Гані відповідав за програму підписки Prime. Федеральна торгова комісія посилалася на внутрішні записки Amazon, які починаються з 2017 року, в яких обговорюється занепокоєння тим, що реєстрація не була розроблена таким чином, щоб клієнти могли її легко скасувати.

«Невідома плата в розмірі 12,99 доларів може означати гроші на продукти для сім’ї, бензин, щоб заправити машину, або лише останню суму грошей, щоб заплатити за оренду», — написав Гані у 2020 році один із співробітників Amazon, чиє ім’я було видалено в заяві в середу. «Чи ми вважаємо, що вони також [повинні] дзвонити в службу підтримки, щоб попросити відшкодування, коли вони виявляють цю невідому плату [за Prime]?»

У своєму червневому позові FTC стверджувала, що Amazon обманом змушувала споживачів зареєструватися на Prime і навмисно ускладнювала скасування.

Ліндсей, Грандінетті та Гані відмовилися від коментарів, але представник Amazon сказав, що додавання їх до позову було необґрунтованим.